App Store Google Play

Східний офіс Держаудитслужби підбив підсумки роботи за минулий рік

18.02.2017 10:30
Східний офіс Держаудитслужби підбив підсумки роботи за минулий рік

17 лютого ц.р. відбулось розширене засідання колегії в апараті Східного офісу Держаудитслужби, на якій проаналізовано результати роботи за 2016 рік та визначено пріоритетні напрямки на майбутнє. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу відомства.

В.о. начальника Східного офісу Держаудитслужби Валентин Довгий загалом позитивно охарактеризував роботу фахівців щодо ефективного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, результативності перевірок, стану відшкодування виявлених збитків. Він також нагадав про поступовий перехід до проведення більшості контрольних заходів саме у вигляді аудиту. Адже сьогодні важливим є не просто констатація виявлених фінансових порушень, а їх попередження. І саме аудит як форма контролю дає змогу виявити порушення, проаналізувати причини їх виникнення та надати пропозиції щодо запобігання в подальшому.

Зазначено, що паралельно з реорганізацією служби колектив спрацював на належному рівні. Так, протягом минулого року проведено 134 контрольні заходи, у т.ч. 115 ревізій фінансово-господарської діяльності, 11 перевірок державних закупівель, 3 ревізії виконання місцевих бюджетів, 5 державних фінансових аудитів діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

Виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, загалом на суму 91 млн грн, відшкодовано збитків на суму майже 40 млн грн. І це при тому, що кількість ревізій зменшилась на 36% порівняно з 2015 роком.

В інтересах держави до суду подано 8 позовних заяв щодо зобов’язання об’єктів контролю виконати вимоги на суму 16,7 млн грн, з урахуванням поданих заяв у минулих роках судами задоволено 16 позовів.

Поряд із зазначеним, апарат офісу здійснював операційний аудит Дніпропетровської дирекції УДППЗ «Укрпошта», за результатами якого виявлено 17 ризикових операцій на загальну суму майже мільйон гривень. Попереджено (усунуто) ризикових операцій (фінансових порушень) на загальну суму 586 тис. грн.

За результатами аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів або аналізу інформації, розміщеної на веб-порталі держзакупівель) протягом минулого року попереджено зайві витрати державних коштів загалом на суму 662,9 млн грн. Зокрема, через виявлені фінансові порушення відмінено конкурсні торги на суму понад 463 млн грн, укладених договорів розірвано на суму майже 200 млн грн.

На засіданні прозвітували про роботу й керівники структурних підрозділів офісу, наголосивши на проблемних питаннях, що потребують покращення, а саме: неухильне виконання централізованих доручень; планування роботи з урахуванням оцінки ризиків; забезпечення повноти контрольних дій та якості документування результатів; аналіз використання та збереження державних фінансових ресурсів, виявлення проблемних питань у діяльності відповідних галузей, об’єктів контролю та надання пропозицій для запобігання порушенням; співпраця з правоохоронними органами.

На завершення виконуючий обов’язки начальника офісу зосередив увагу присутніх на дотриманні антикорупційного законодавства, нагадав про своєчасне й правильне заповнення е-декларацій, порадив колегам й надалі вдосконалювати фаховий рівень, гідно виконувати професійні обов’язки.

Теги: ДФІ, аудит, звіт

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...