App Store Google Play

Міська влада Дніпра готова розвивати медицину вторинного рівня, - департамент охорони здоров’я

17.02.2017 12:40
Міська влада Дніпра готова розвивати медицину вторинного рівня, - департамент охорони здоров’я

У Дніпрі медичні заклади вторинного рівня не належать громаді міста. Йдеться про 29 установ – лікарні, стоматології та поліклініки. Всі вони перебувають у комунальній власності Дніпропетровської обласної ради. Стан установ – далекий від ідеального. Нещодавно дніпровські депутати відмовилися виділити на їхнє фінансування 230 млн грн. Заступник міського голови та директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпра Андрій Бабський пояснив, чому підтримує таке рішення. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради.

«Ми не керуємо цими закладами, не отримуємо від них ніякої інформації і не можемо проаналізувати якість надання медичних послуг дніпрянам. Ми не розуміємо, чи ефективно розподіляються кошти. Ми повинні знати, куди витрачаються наші гроші і керувати цим. Місто продовжує повністю оплачувати комунальні рахунки цих закладів. На 2017 рік з бюджету на це виділили близько 130 мільйонів гривень», – зазначив Андрій Бабський.

Місто готове виділяти кошти, але для цього заклади мають повернути в комунальну власність Дніпра. Єдиний спосіб здійснити передачу медзакладів вторинного рівня допомоги громаді Дніпра – це рішення сесії обласної ради. У 2016 році мерія вела перемовини з облрадою щодо повернення закладів на свій баланс. Проте вони не мали успіху.  

«Ми готові прийняти всі ці заклади до себе на баланс і повністю їх фінансувати, а саме – зробити ремонти і вивести їх з теперішнього жахливого в усіх сенсах стану. А також привести до ладу мотиваційні складові для лікарів. Але все це ми зможемо зробити тільки, якщо контролюватимемо виділені містом кошти», – підсумував Андрій Бабський.

Нагадаємо, що міська рада активно розвиває медичні заклади первинного рівня допомоги, які їй підпорядковані. Так, у 2016 році в центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 запрацювала електронна черга, яка дозволяє пацієнтам записатися до лікаря через Інтернет. Проект планують поширити й на інші амбулаторії міста. В 2017 році на потреби медичної галузі Дніпра виділено 1,3 мільярда гривень. Це приблизно на 300 мільйонів гривень більше, ніж минулого року. Міська влада впроваджує додаткові заходи до запланованих загальнодержавних програм реімбурсації, забезпечення ліками мешканців міста. Також планується створити клініко-експертну комісію при департаменті охорони здоров’я населення, впровадити електронний документообіг та медичні картки, сформувати електронний  реєстр пацієнтів, побудувати нові сучасні амбулаторії. 
 
У 2017 році всі центри первинної медико-санітарної допомоги будуть забезпечені можливостями для дистанційного навчання, консультації пацієнтів та лікарів у форматі «телемедицини».
 
Міська рада також активно запроваджуватиме інновації у закладах вторинного рівня медичної допомоги та стимулюватиме їхній розвиток за умови, що вони будуть передані на баланс міста. «Ми закликаємо всіх небайдужих до долі медицини дніпрян підтримати зусилля міської влади щодо повернення місту закладів вторинної медицини. Впевнений, що особисті звернення громадян до депутатів обласної ради здатні зрушити це питання з мертвої точки та надати поштовх розвитку багатостраждальної галузі», – підсумував Андрій Бабський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Історія про те, як я вкрав

Коли мене серйозно питають чи крав я хоч щось у своєму житті, я не поспішаю відповідати, бо точно знаю, що крав у дитинстві. Зараз важко згадати що, але один випадок я пам'ятаю...Це було 19 років тому...
Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...