App Store Google Play

Як медики Дніпра врятували зір пораненому в Авдіївці британському фотографу

16.02.2017 11:20
Як медики Дніпра врятували зір пораненому в Авдіївці британському фотографу

Після операції він побачив світло, а наступного дня зміг порахувати свої пальці. Британському фотографу, пораненому під час обстрілів Авдіївки, лікарі Дніпра врятували око. Кристофер Нанн переніс кілька операцій. Каже, одужує швидко.

Численні подряпини на його обличчі ще нагадують про вибух. Та ліве око, яке постраждало найбільше від поранення, уже бачить світло й розрізняє форми предметів. Британський фотограф Кристофер Нанн йде на поправку.

«Почуваюся добре, одужую швидко. Око з кожним днем бачить краще, – посміхається Кристофер Нанн. – Після поранення я стояв перед вибором: міг поїхати до іншої лікарні чи полетіти додому, до Англії. Та мені було комфортно у Дніпрі, тому вирішив залишитися».

Пораненому фотографу рятували око лікарі Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні. Виконали майже ювелірну роботу. Медики акцентують: після такої травми важливо надати допомогу в перші години. Якщо згаяти час, око не бачитиме вже ніколи.

«Операційну підготували миттєво. Працювала команда хірургів, анестезіологів, медсестер. Операція з реконструкції ока тривала понад чотирьох годин. Ми видалили більше десяти уламків різних розмірів. Спочатку відновили кулю ока, потім – зіницю, райдужку, вставили штучний кришталик. Розбите око було фактично зшите по міліметру. Уже наступного дня Кристофер побачив світло», – розказав директор обласної клінічної офтальмологічної лікарні Валерій Сердюк.

На сьогодні 34-річний фотограф переніс дві операції, на днях відбудеться – третя, планова. Наразі медики відновлюють зорові функції ока.

Після реабілітації Кристофер Нанн планує повернутися в зону АТО для подальшої роботи.

«ДніпроОДА взяла на себе евакуацію пораненого іноземного фотографа із Авдіївки до Дніпропетровщини. Спочатку його доправили до 66-го військового медичного госпіталю на Донеччині, звідти – до лікарні Дніпра. Завдяки оперативній та злагодженій роботі медиків хлопцю вдалося зберегти зір», – розказала радник голови ДніпроОДА Тетяна Губа.

Кристофер Нанн отримав чисельні поранення 2 лютого через обстріл Авдіївки. Снаряд влучив у 5-поверховий будинок, у якому перебував британський фотограф. Господиня квартири загинула.

Кристофер Нанн – незалежний фотограф із Великобританії. Співпрацює зі всесвітньо відомими виданнями: The Telegraph, Financial Times, The Wire, CNN Photos, De Correspondent.

Часто фотографує побут українців. У 2015 році вперше опублікував книгу своїх знімків з України «Holy Water». До неї увійшли і світлини з Донбасу. В зоні АТО працює майже три роки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...