App Store Google Play

В Україні планують впровадити новий ліберальний податковий кодекс

16.02.2017 20:00
В Україні планують впровадити новий ліберальний податковий кодекс

Сьогодні 16 лютого на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро» президент Асоціації платників податків України, екс-посол Грузії Григол Катамадзе розповів про новий ліберальний податковий кодекс, який планують надати на розгляд парламенту вже на черговій сесії. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Український бізнес потребує реформ. Ми пропонуємо ліберальну податкову систему, саме тому активно працюємо над створенням нового податкового кодексу. Ми вважаємо, що цей кодекс дасть можливість українському бізнесу активізуватися, а саме - розширить пласт малого та середнього бізнесу, який на даний момент становить лише 10-15%. Поки в країні не буде малого бізнесу – держава не станеться», - говорить президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе.

За його словами, ліберальний податковий кодекс пропонує цілий ряд нововведень:

Передусім, він має бути максимально простий та доступний для розуміння, аби навіть бізнесмен-початківець зміг би без проблем його освоїти.

Крім того, планується зниження кількості податків.

«Усі європейські країни пройшли через це. Те, що зараз у Великобританії та Польщі великі податки – вони до цього прийшли, але спочатку відбулося пониження», - розповів експерт.

Із 13 вже існуючих податкових платежів пропонується залишити тільки дев’ять: чотири загальнонаціональних та п’ять місцевих. Крім того, планується сполучити податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок в одне ціле.

За задумом авторів, з 1 січня 2018 року єдиний податок становитиме 32% з поетапним зниженням. Це означає, що у 2019 році показник становитиме 28%, а у 2020 – 20%. При цьому доходи будуть декларуватися кожні шість місяців.

Оскільки постійне збільшення акцизу жодним чином не приводить до покращення показників бюджету країни, його пропонують зупинити і зняти заборону на торгівлю підакцизними товарами, при цьому малий бізнес в таких умовах буде в примусовому порядку видавати фіскальні чеки.

Податок для мікробізнесу за пропозицією Катамадзе, становитиме 5% від прибутку, з яких 2% вираховуватимуться у Пенсійний Фонд. Крім того, мікробізнесу буде заборонено працювати на касових апаратах.

Ще однією "родзинкою" кодексу стане те, що доходи з бізнесу, які будуть знову вкладатися у виробництво, не оподаткуватимуться.

«Це – шлях успішних країн. Тепер українські бізнесмени не виводитимуть свої активи в офшор», - пояснює фахівцеь.

Григол Катамадзе також зазначив про необхідність створення Служби Фінансових Розслідувань, яка функціонувала б окремо від поліції. Ця служба займалася б аналітикою бізнесу і контролювала б економіку країни.

«Ми об’їхали вже майже всі регіони України , де зустрічалися з українськими бізнесменами. І в квітні хочемо винести на розгляд парламенту узгоджений з бізнесом України та елітами ліберальний податковий кодекс. Сказати, що я можу надати 100% гарантію того, що він буде затверджений – ні. На сьогоднішній день це всього лише 50 на 50, але це вже значно більше, аніж чотири місяці тому, коли на користь прийняття кодексу прогнозувалися 10%» - додав екс-посол Грузії в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...