App Store Google Play

Цьогоріч реабілітацію по-європейськи вже пройшли 127 бійців Дніпропетровщини

16.02.2017 20:30
Цьогоріч реабілітацію по-європейськи вже пройшли 127 бійців Дніпропетровщини

Час на себе. Щомісяця у дніпровському реабілітаційному центрі для учасників АТО, організованому командою ДніпроОДА, лікуються з чотири десятки бійців. На відновлення здоров’я та душевного спокою – 18 днів. Допомагають лікарі, фізіотерапевти, психолог та психіатр. Цьогоріч тут побували вже 127 АТОвців, розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Задача Президента Петра Порошенка - всебічна підтримка АТОвців. Реабілітаційний центр відкрили у грудні 2015-го. Він прийняв вже понад 1200 АТОвців. Ще сорок бійців знаходяться тут зараз, – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Реабілітація бійців у центрі – комплексна. З ними працює ціла команда фахівців. Це європейська практика».

У реабілітаційному центрі бійці не лише приймають медикаменти. Вони поправляють здоров’я за допомогою лазерної терапії, магнітотерапії, ультразвукової інгаляції, масажів, лікувальних ванн, грязей та навіть спеціального обладнання для «гімнастики» судин. Чоловіки займаються на тренажерах, малюють, слухають релаксуючу музику, відвідують басейн, а ще спілкуються з психологом.

«На реабілітації я вдруге, охоче проходжу всі процедури, спілкуюся з психологом. До початку АТО жодного разу не мав справу з таким фахівцем, – розповідає демобілізований Олександр Конончук. – Психолог допомагає виходити зі складних життєвих моментів. Це неоцінена підтримка».

Сама ж психолог, психотерапевт Галина Бірюкова каже: «Зосередитися на собі, розслабитися та розкритися бійцям допомагають проективні методики та арт-терапія. Вже після з ними можна працювати, як індивідуально, так і в групах».

АТОвці не нехтують і порадами психіатра.

«Я допомагаю АТОвцям за потреби підібрати лікування, відновити сон, зняти тривожність та прийняти ситуацію. Це перший крок до одужання. Паралельно з ними працює психолог, терапевт, фізіотерапевт – ціла команда. Ефективність такої практики вже доведена грузинськими, хорватськими та литовськими фахівцями», – розповіла психіатр Олена Машкіна.

Курс реабілітації у центрі – 18 днів. Деякі бійців тут вже не вперше. Боєць Юрій Іваненко тут вдруге.

«Дуже захворів, коли був в АТО. Були проблеми з нирками та легенями. Демобілізувався. Минулоріч мені зробили три операції. Тепер проходжу реабілітацію, – розповідає чоловік. – У центрі мені подобається. Дбайливий персонал, багато спілкування, нові знайомства».

Пройти реабілітацію у центрі можуть усі демобілізовані. Це безкоштовно. За направленням потрібно звернутися до сімейного лікаря або безпосередньо до центру за адресою: Дніпро, пл. Соборна, 14.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...