App Store Google Play

За три тижні більше 5 тисяч людей відвідало Музей громадянського подвигу мешканців Дніпропетровщини

15.02.2017 13:20
За три тижні більше 5 тисяч людей відвідало Музей громадянського подвигу мешканців Дніпропетровщини

Внутрішня експозиція музею громадянського подвигу мешканців Дніпропетровщини відкрилася всього декілька тижнів тому. Побачити унікальні експонати вже встигло понад 5 тисяч відвідувачів: бійці АТО, їхні родини, волонтери, медики, міністри та закордонні делегації. З кожним днем Музей приймає все більше відвідувачів. Дехто приходить декілька разів, аби ще раз переосмислити сучасну історію. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

«Війна об’єднала мешканців Дніпропетровщини. Ніхто не залишився осторонь: військові боронили країну на передових, у тилу допомагали волонтери. Це громадянський подвиг нашого народу. Музейна експозиція – свідок болю та втрати, які назавжди залишаться в пам’яті українців, символ патріотизму та сили духу наших земляків», - зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Щодня Музей приймає з десяток груп відвідувачів. Найбільше – на вихідних. Екскурсоводи детально зупиняються на кожному стенді у кожному залі. Їхні історії нікого не лишають байдужими.

«Дуже багато відвідувачів вже побачили внутрішню експозицію. Ми приймали групи волонтерів, медиків, військових. Приїздили закордонні делегації», - розповідає керівник робочої групи зі створення Музею АТО Юрій Фанигін.

На початку лютого Музей відвідали Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Міністр закордонних справ Данії Андрес Самуельсен, посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі.

«Мене дуже вразив Музей. Він запам’ятався мені молодими хлопцями, які не бояться вмирати за свою Україну. Український народ готовий покласти власне життя у боротьбі за незалежність своєї держави», - відзначив після перегляду експозиції посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі.

Відвідали Музей і росіяни. Завдяки проекту «Україна своїми очима» журналісти, блогери, науковці, громадські активісти із Росії приїздять до України, аби особисто познайомитися з її культурою та історією. Дніпро росіяни відвідали спеціально, аби побачити Музей АТО і почути правду про війну в Україні. 

Медичний батальйон «Госпітальєри» зі своїм керівником Яною Зінкевич побували на екскурсії та передали шеврон батальйону у музейну колекцію. Тут вже є шеврони добровольчих батальйонів та волонтерських організацій. Їх кількість постійно збільшується.

Зі сльозами на очах споглядали фото загиблих бійців родини військовослужбовців із Павлограду, Тернівки та Першотравенська. Для них організували окрему екскурсію Музеєм. Депутати, громадські активісти та священнослужителі – байдужим Музей не залишив нікого.  Завітала сюди і дружина Президента України Марина Порошенко. 

«Такі Музеї мають існувати, аби люди пам’ятали історію», - відзначила Марина Порошенко.

Гільзи, бронежилети, фляги, шеврони, українські прапори – експонати Музею збиралися декілька місяців. Приносили речі і вдень відкриття експозиції. Народний депутат та учасник АТО Дмитро Ярош передав свій рюкзак, який був з ним під час поранення у 2015 році на Донбасі. Незабаром рюкзак Дмитра Яроша побачать відвідувачі.

Внутрішня експозиція першого в Україні Музею АТО – майже 600 квадратних метрів та майже 2 тисячі експонатів. 

Теги: музей, АТО

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...