App Store Google Play

Хто виграв і хто програв від підвищення мінімальної зарплатні в Україні

15.02.2017 10:00
Хто виграв і хто програв від підвищення мінімальної зарплатні в Україні

Піднімаючи мінімальну заробітну плату (МЗП) в Україні, уряд і президент декларували, що це:

1. політичне, а не економічне рішення;
2. зменшить тінізацію заробітних плат;
3. збільшить надходження до бюджету, насамперед ПФ;
4. збільшить зайнятість населення, адже з’явиться додатковий стимул працювати.

Насправді, цілі були, на нашу думку, іншими. А про це мова піде далі. Що ж дало підняття МЗП?

Ось із офіційної сторінки Гройсмана:

1. 45 тисяч безробітних забезпечено роботою за січень. Можливо, але за цей же місяць було закрито близько 200 000 ФОПів (а на сьогодні близько 245 тисяч).

Після закриття ФОПів, усі ці громадяни дружно подалися у Центри зайнятості за соціальною допомогою. Взагалі ж, за даними НБУ, підняття МЗП дасть зростання безробіття щонайменше до 640 тисяч чоловік. Переконаний, що як мінімум до 750 тисяч, а то й до одного мільйона вже до кінця поточного року.

2. На 0,7 млрд.грн збільшилося надходження ЄСВ у січні 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, стверджує Гройсман.

Так, але якщо взяти допомогу по безробіттю тільки для закритих ФОПів, то вона становитиме… 0,74 млрд.грн на місяць! (3200+22%х200 000). І тут мінус.

3. І найцікавіша картинка: на 40 млрд.грн зросте виплата бюджетникам у порівнянні із минулим роком. Так ось де собака була зарита!

Нагадаємо, що Порошенко заявив, що підняття МЗП – політичне рішення.

Згоден на всі сто відсотків з Віктором Небоженком, що сьогодні СПРАВЖНІМ СЕРЕДНІМ КЛАСОМ в Україні є бюрократія, особливо та її частина, яка має вихід до корупційної ренти. Остання є не тільки справжнім середнім класом, але ще і становим хребтом діючої влади. Саме задля підтримки на наступних (швидше всього дострокових) виборах цього стану-класу і «город городився».

Так, сьогодні переважна більшість бюджетників отримала суттєве підвищення до своєї заробітної плати. Це правда. Але значна частина бюрократії сьогодні також отримала суттєве обмеження в долученні до головного джерела збагачення – корупційної ренти. Антикорупційні органи, вплив громадськості і міжнародних суб’єктів, введення системи «Прозоро» перешкоджають переважній частині цього середнього класу у доступі до корупційної ренти. Тому розраховувати на їх 100% лояльність до нинішньої влади на наступних виборах навряд чи було доречно без підняття МЗП.

Ще один резон підняття МЗП – наповнення ПФ. Владі дуже важливо втримати і пенсіонерів як базу своєї підтримки. А тому продовження виплати пенсій пенсіонерам до виборів – це друге головне задання нинішньої влади. Але зменшення пільг, субсидій, падіння справжньої купівельної спроможності гривні підточує підтримку влади і пенсіонерів.

Таким чином головна ціль підняття МЗП – «вичавлення» ресурсів із дрібного та малого бізнесу задля дотації бюджетників і пенсіонерів, отримання їх лояльності на наступних виборах.

Що ж маємо сьогодні: малий і дрібний бізнес — у глухому куті, пенсіонери – на низькому старті голосування за якого-небудь філістера, а бюджетники: частина задоволена, а інша – в очікуванні реваншу Опоблоку, з яким у них асоціюються золоті часи перебування на посадах і отримання від цього вигоди.

І час грає проти нинішньої влади. З кожним місяцем ситуація буде лише погіршуватися. Думаю, що крім НФ, провладна коаліція (офіційна і неофіційна) протягом найближчого часу сама стане зацікавленою у проведенні дострокових виборах. Поки ще є якісь ресурси і поле для маневру. Але очікування і результат виборів – то вже інша тема для публікації…

ХВИЛЯ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...