App Store Google Play

Дніпровські депутати просять у Кабміну формалізувати критерії створення госпітальних округів

15.02.2017 15:20
Дніпровські депутати просять у Кабміну формалізувати критерії створення госпітальних округів

Під час 18-ї чергової сесії Дніпровської міської ради 15 лютого депутати ухвалили звернення до Кабміну з проханням надати чіткі критерії створення та роботи госпітальних округів. Ініціативу підтримала більшість – 40 депутатів. У зверненні вони закликають галузеве міністерство розробити чіткі механізми та критерії, що стосуються процесу формування госпітальних округів.

«Це звернення важливе навіть у тому випадку, якщо обласна рада таки ухвалить зважене рішення і передасть вторинну медичну допомогу нашому місту. Це звернення обговорювалося з профільною комісією з охорони здоров'я», – зауважив депутат Артем Хмельников.

Зазначимо, що створення госпітальних округів є одним із напрямів реформування системи охорони здоров'я. Порядок формування округів Кабінет Міністрів затвердив у листопаді минулого року.

У відповідному документі, зокрема, зазначено, що своєчасний доступ населення до якісних послуг вторинної (спеціалізованої) медицини та ефективне її фінансування забезпечується за рахунок коштів бюджету. Госпітальні округи також мають допомогти закладам охорони здоров'я підготуватися до управлінської та фінансової автономії та надання медичної допомоги в межах договорів про медичне обслуговування населення з головним розпорядником бюджетних коштів.

Дніпровські депутати проаналізували чинний порядок створення госпітальних округів і дійшли висновку, що для обґрунтування територіальних меж округу використовується низка застарілих даних.

«Відсутність достовірної інформації щодо кількості населення, яке проживає на окремо взятій територіальній одиниці, та аналізу стану автомобільних доріг вплине на нормативи прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування і визначення необхідного обсягу медичної допомоги у межах госпітального округу», – зазначено у зверненні.

У Дніпровській мерії впевнені, що відсутність чіткої нормативно-правової бази для створення госпітальних округів призводить до численних спекуляцій.

«Вважаємо, що забезпечення процесу створення госпітальних округів в умовах децентралізації має відбуватися відкрито, публічно, прозоро, з урахуванням реальних показників та за участю громад у регіонах», – йдеться у зверненні.

Тому, на думку депутатів, Міністерству охорони здоров'я України слід розробити механізм для розрахунку обсягів вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, а також підготувати та затвердити положення про госпітальні ради та госпітальний округ, визначити чіткі критерії створення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів, зокрема і з урахуванням матеріально-технічного забезпечення та переліком відділень у лікарні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...