App Store Google Play

У дніпровському ЦНАПі відкрили виставку петриківського розпису

14.02.2017 17:00
У дніпровському ЦНАПі відкрили виставку петриківського розпису
Сьогодні 14 лютого біля ЦНАПу «Лівобережний» у ТЦ "Наша Правда" відбулося відкриття виставки петриківського розпису «Майстер і діти. Рідний край у розписі». Мета виставки - поєднання сервісу надання адміністративних послуг з естетичною насолодою. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.
 
"Сьогодні, тут, у цьому торговому центрі відкривається виставка петриківського розпису, який створений дітьми, як то кажуть від малого до великого. Для нас - це черговий злам стереотипів, оскільки люди, які виконують тут адміністративну службу, відтепер зможуть насолодитися також об'єктами мистецтва. Усі ми знаємо, що мистецтво - це позитивні емоції, які є дуже важливими для психічного здоров'я людини", - говорить заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко.
 
Зазначимо, що стіни Сервісного центру МВС України, біля якого і розташована виставка, також задекоровані петриківським орнаментом.
 
"Ми вважаємо, що дуже важливо поєднувати нове з традиційним. Саме тому ми продовжуємо популяризувати та зберігати наші традиції, і, незабаром елементи петриківського розпису з'являться і на картках мешканця Дніпра, і на сайті, і, навіть, у рекламі. Тепер люди, приходячи за адміністративними послугами, зможуть отримати і естетичну насолоду. Можливо, маленькі дітки будуть казати своїм батькам: мамо, ходімо до міськради, подивимось на виставку (ред.-сміючись)", - коментує заступник міського голови Яніка Мерило.
 
В експозиції виставки представлено роботи народного майстра, керівника зразкового гуртка «Декоративний розпис» Центру української культури «Коло калинове»  Переясловець Лариси Вікторівни та відвідувачів і випускників гуртка. Центр української культури «Коло калинове» є справжньою окрасою міського Дніпровського Палацу дітей та юнацтва. Працює він вже більше 20 років. У 2004 році Центр отримав високе звання «Зразковий художній колектив», а у 2011 році це звання було підтверджено вдруге.
 
Усього на показ виставлено 30 робіт, які створені дітками від 7 до 13 років. За словами народної майстрині, вихованці закладу практикують нове бачення петриківки, використовуючи різноманітні техніки, наприклад, малювання пальчиками, а також зображуючи тварин.  
 
Міська влада має намір зробити подібні виставки традиційними задля популяризації творчості мешканців Дніпропетровщини та роботи ЦНАПу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...