App Store Google Play

У Дніпрі з'ясовують подробиці скандалу навколо авторських прав Євгенії Гапчинської

14.02.2017 12:40
У Дніпрі з'ясовують подробиці скандалу навколо авторських прав Євгенії Гапчинської

Сьогодні 14 лютого на прес-конференції у Zabeba.li обговорювалися подробиці скандалу навколо авторських прав художниці Євгенії Гапчинської. У конференції взяли участь директор антикварного салону "Гранат" Андрій Кушнір, адвокат Ірина Одинцова та юрист Богдан Карнаух. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

"Вся ця історія розпочалася у грудні 2015 року. До мене прийшов чоловік, який поцікавився, чи є у нас роботи Гапчинської. Він начебто хотів подарувати картину чи то своєму начальнику, чи то партнеру. На що я відповів, що таких робіт немає, адже в мене антикварний салон і живопис мене не цікавить. Через деякий час до мене прийшла людина з холстом, заверненим в трубочку, і, попросила оформити картину - зробити для неї раму. На полотні був скопійований малюнок Гапчинської, я ж, вирішив, що ми можемо надати такі послуги, і зробив раму на замовлення. Згодом людина, ще й виторгувавши гроші, забрала малюнок у рамі і пішла", - розповідає директор антикварного салону Андрій Кушнір.

За словами антиквара, через деякий час йому зателефонували і сказали, що на нього подано до суду, начебто за порушення авторських прав. Чоловік, не втямивши до кінця, що то було, списав усе на витівки шахраїв і поклав трубку. Проте, приблизно через 10-11 місяців, йому на пошту прийшло повідомлення із суду, де говорилося, що він мусить сплатити потерпілій стороні, Євгенії Гапчинській, 40 000 грн штрафу. Андрій Кушнір подав апеляцію на скасування рішення. Наразі триває суд.

Представник художниці Гапчинської в Дніпропетровській області Богдан Карнаух з юридичної організації "Глобальний антипіратський альянс" коментує цю ситуацію так: "Андрій Миколайович не надав Суду ніяких доказів стосовно його невинності у цій справі. Є відеозапис, де чітко видно, як директор магазину за 1200 грн продає цю картину з рамою. Наразі у нас триває лише перегляд вже прийнятого судом рішення".

Зазначимо, що позивач звинувачає антиквара у трьох порушеннях: публічний показ, продаж та незаконне виготовлення. Саме тому, за словами Богдана Карнауха, сума стягнення складає 40 000 грн на відміну від зазвичай запрошуваних в подібних випадках 13-ти тисяч.

Адвокат директора магазину Ірина Одинцова пояснює, що ні про які три порушення не може йти і мови: "На відео, наданому юристом Карнаухом, видно тільки, що Андрій Миколайович дістає картину десь знизу, кладе в пакет  і передає. Крім того, людина-покупець навіть не говорить "продайте", а натомість - "віддайте мені картину". Тому ні про який факт демонстрації тут говорити не можна. Крім того, за ст. 307 ЦКУ про захист інтересів фізичної особи, зйомку можна було проводити лише за згоди цієї особи. А це означає, що Богдан Карнаух порушив закон, адже дозволу він не питав".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...