App Store Google Play

У Дніпрі фермери мітингують проти продажу землі, яку ніхто не продає

14.02.2017 14:20
У Дніпрі фермери мітингують проти продажу землі, яку ніхто не продає

Завтра, 15 лютого, о 10:00 під стінами будівлі обласної ради місцеві фермери вийдуть на всеукраїнську акцію протесту. Про це під час прес-конференції повідомив Голова Асоціації фермерів Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський, повідомляє Дніпроград з місця подій.

Фермери та селяни проведуть попереджувальну акцію протесту проти зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

«Наші вимоги чіткі і зрозумілі. Ми вже не просимо, а вимагаємо продовження мораторію на продаж землі, повернути податкову політику для дрібних і середніх сільгоспвиробників, яка діяла до 1 січня 2015 р та провести круглий стіл за участю представників громадськості та влади за планом прийняття необхідних заходів для вирішення комплексу земельних питань», - наголосив Гайворонський.

Активісти хочуть аби на цю проблему звернули увагу як і місцева влада, так і державна і заборонити вільний обіг землі та збереження існуючих схем ще на 10 років.

«Знімати мораторій не можна поки не буде закінчена війна, поки не буде створено передумов для справедливого ринку землі. У нас немає ні законодавчої бази, ні сформованої ціни на землю. Люди зараз доведенні до такого зубожіння, що готові продавати свої наділи і за 10 тисяч гривень за сотку, тобто в десятки, а то сотні разів дешевше реальної вартості», - розповів Андрій Горб, голова Спаської сільради Новомосковського району.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав закон щодо продовження мораторія на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2018 року ще восени 2016 року. Відповідний закон Верховна рада прийняла 6 жовтня. За нього проголосували 297 народних депутатів.

"Закон продовжує на один рік строк дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення, що дозволить за цей час врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу земель", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий заявив, що ринок землі слід почати з можливості продажу права її оренди. Кутовий підкреслив, що прийняття закону не означає насправді продажу землі. Вимога про прийняття закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" міститься в меморандумі, який Україна напередодні підписала з МВФ. Вимогу відкрити ринок землі озвучив також президент Петро Порошенко, виступаючи на початку вересня 2016 року в парламенті. Він заявив, що відсутність відкритого ринку землі стримує приплив інвестицій в аграрний сектор, який є одним з головних постачальників валюти в країну.

Згідно з програмою дій Кабінету міністрів на 2016 рік, пропонується відкрити ринок землі в два етапи - з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019 року дозволити українцям торгувати землею сільгосппризначення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...