App Store Google Play

Поглянь на мистецтво під іншим кутом: у Дніпрі школярів знайомлять із живописом

14.02.2017 13:00
Поглянь на мистецтво під іншим кутом: у Дніпрі школярів знайомлять із живописом

Музей українського живопису розробив спеціальну освітню програму задля того, аби знайомити школярів з мистецтвом. Проект стартував у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт МУЖ.

Якщо запитати у дитини шкільного віку, що вона знає про мистецтво, його жанри, яких художників вважає за улюблених, успішних?  Можливо згадає Шишкіна… і про картину «Запорожці пишуть листа турецькому султану», бо ілюстрацію у підручнику бачив. А глибше… прірва. Сучасне мистецтво взагалі за межею розуміння, тут як у дорослих далеких від мистецького світу: я не розумію… витребеньки, кітч, пафос, безумство.

Найкоротший шлях до розуміння мистецтва – як сучасного, так і класичного, – це знання. Втім, отримати їх фактично ніде. У школах нині не вчать візуальному мистецтву.

До профільної освіти потрібно мати хист. А базову інформацію почерпнути ніде.

Тому музей розробив спеціальний освітній проект для школярів. З подібними ініціативами вже виступили деякі культурні інституції. Втім, не у Дніпрі.

У Національному художньому музеї в Києві діють три освітні програми: лекторій, художні майстерні та інноваційна програма, спрямована на розвиток мислення засобами мистецтва. Останній курс був розроблений у Нью-Йорку у 1980-х роках і існує у двох варіантах: для дорослих та дітей. Саме він представляє головну новацію сучасного музею: тепер тут можна говорити голосно і не боятися зауважень наглядачів. Адже навчання відбувається через дискусію, а не через монолог екскурсовода.

Усі навчальні заклади Дніпра мають можливість відвідати Музей українського живопису абсолютно безкоштовно. Механізм простий. Класний керівник обирає зручний час, узгоджує з адміністратором музею. І приводить дітей на екскурсію.

У доступній адаптованій формі діти отримують інформацію про колекцію музею. Оглядають відкриті фонди, постійну експозицію на першому поверсі. Далі екскурсія другим та третім поверхами. Тут працюють змінні виставки. Інформацію про усі тонкощі зображеного на полотнах діти отримують адаптовану. Екскурсовод не навантажує дитячі мізки. Подає деінде в ігровій формі, практично дитячою мовою.

 

Далі – Майстерня друкованої графіки «Пороги»: тут діти знайомляться із технікою високого друку і роблять власну ліногравюру.

Сприймати мистецтво, розуміти суть, чути художника подолати бар’єр легко, бо є знання, які можна аналізувати. Отже, інтелектуальна складова дозволяє сприймати мистецтво у зовсім іншому вимірі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...