App Store Google Play

Бійці АТО осягають філософію айкідо на безкоштовних курсах

14.02.2017 17:40
Бійці АТО осягають філософію айкідо на безкоштовних курсах

Гармонія рухів і дихання, злагодженість тіла й розуму, повна відмова від особистих амбіцій – така філософія айкідо. Японське бойове мистецтво опановують бійці АТО. Безкоштовні курси для демобілізованих організували ДніпроОДА та обласна федерація айкідо. Записатися на тренування можна будь-коли. Заявки приймають у Центрі допомоги учасникам АТО при облдержадміністрації.

«ДніпроОДА допомагає бійцям АТО адаптуватися в мирному житті. Для них організовуємо освітні курси, спортивні змагання, пісенні конкурси. Демобілізовані мають змогу оговтатися від війни на заняттях з айкідо. Курси запропонувала обласна федерація айкідо – ДніпроОДА задумку підтримала. Перша група АТОвців розпочала тренування кілька місяців тому. Записатися на курси можуть всі бажаючі», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Учасник АТО Сергій Мудрук про айкідо читав тільки у книгах. Тепер вирішив на практиці осягнути філософію японського бойового мистецтва.

«Давно хотів зайнятися цим видом єдиноборств. Побачив оголошення про набір в групу – вирішив спробувати. Тренуюся три місяці, подобається. Для моїх фізичних можливостей саме те, що треба. Отримую гарний настрій та релаксацію», – посміхається Сергій Мудрук.

Демобілізований Сергій Костиль займається важкою атлетикою. Тепер серед його спортивних вподобань ще й айкідо. «Почув, що ДніпроОДА оголошує набір на курси з айкідо. Вирішив спробувати. Вийшло. Тепер працюю над собою, розвиваюся. Спасибі велике», – дякує Сергій Костиль.

В айкідо немає ні переможців, ні переможених, не прагнуть титулів і кубків. Тут інші пріоритети. Рухи прості й позбавлені агресії, спрямовані не на атаку, а на захист. Тіло максимально розслаблене, а розум – напружений.

«Слово «айкідо» складається з трьох ієрогліфів. «Ай» – це гармонія, «кі» – дух, «до» – шлях, – розказав президент Дніпропетровської обласної федерації айкідо Ігор Снітівкер. – Японське бойове мистецтво максимально гармонічне, культурне, цивілізоване й ефективне. Його комфортні умови якомога краще підійдуть учасникам АТО. Ми не створювали для демобілізованих окремих груп. Хлопці займаються разом з усіма, але в них є індивідуальний інструктор».

Тренування у демобілізованих інтенсивні – по дві години тричі на тиждень. У технічному арсеналі – захвати, кидки, маневрування та відходи, атакуючі прийоми відсутні.

Набір на курси з айкідо триває. Записатися можна в Центрі допомоги учасникам АТО при Дніпропетровській ОДА за адресою: Дніпро, пр. Поля, 1 (колишній пр. Кірова), 1-й поверх, тел.: (056) 742-86-62, (068) 679-89-61. Курси безкоштовні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...