App Store Google Play

Дніпро обійшов Естонію за ІТ-рішеннями

13.02.2017 08:30
Дніпро обійшов Естонію за ІТ-рішеннями

У світовому індексі розвитку інформаційно-комунікативних технологій як завжди лідирує Корея, 18 місце у рейтингу займає Естонія, Україні ж відведене лише 76-те. Проте, за словами заступника міського голови Дніпра Яніки Мерило, у нас є і такі рішення, яких немає навіть у естонців. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку політичної діячки у Facebook.

Незабаром у Дніпрі планується впровадження системи оплати квитків у транспорті через QR-код та мобільний телефон. Зазначимо, що дана інновація вже довела свою ефективність в українському місті Львові, де пасажири восьмого трамвайного маршруту купують таким чином білети. На противагу Естоніі, де системи мобільного розрахунку немає взагалі, Україна робить значний крок уперед у сфері ІКТ.

Про недосконалість естонської системи свідчить і той факт, що не усі естонські державні закупівлі фіксуються на електронному торговому майданчику. Крім того, є чітка вимога - проводити тендер с 40 000 євро, а такі допоміжні ресурси як Inbox і ProZorro Дніпро з індикативними цінами повністю відсутні.

Також в Естонії немає карт і рішень типу Navizor, а міста самі проактивно не виносять інформацію на Waze. Хоча, дана навігаційна програма теж має там успіх.

Якщо в Україні введена система відкритих бюджетів міст і ремонтних робіт на карті (ЕЙДОС), то в естонській державі немає такої зручної візуалізації, немає візуальної карти ремонтів і порівняння міст.

До того ж, черговою перевагою України стане карта малих архітектурних форм (МАФ) Дніпра, яка була запроваджена з метою усунення незаконно діючих кіосків. На карті можна перевірити чи МАФ легальна, подати заяву на реєстрацію сезонної торгівлі, заявити про неліцензовану торгівельну точку.

Крім того, естонські ID - картки мешканців з електронним цифровим підписом не дозволяють з їх допомогою купити електронний квиток. У Дніпрі ж планують зробити таку картку мешканця, за допомогою якої сплатити за проїзд у транспорті стане можливо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...