App Store Google Play

Дніпро обійшов Естонію за ІТ-рішеннями

13.02.2017 08:30
Дніпро обійшов Естонію за ІТ-рішеннями

У світовому індексі розвитку інформаційно-комунікативних технологій як завжди лідирує Корея, 18 місце у рейтингу займає Естонія, Україні ж відведене лише 76-те. Проте, за словами заступника міського голови Дніпра Яніки Мерило, у нас є і такі рішення, яких немає навіть у естонців. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку політичної діячки у Facebook.

Незабаром у Дніпрі планується впровадження системи оплати квитків у транспорті через QR-код та мобільний телефон. Зазначимо, що дана інновація вже довела свою ефективність в українському місті Львові, де пасажири восьмого трамвайного маршруту купують таким чином білети. На противагу Естоніі, де системи мобільного розрахунку немає взагалі, Україна робить значний крок уперед у сфері ІКТ.

Про недосконалість естонської системи свідчить і той факт, що не усі естонські державні закупівлі фіксуються на електронному торговому майданчику. Крім того, є чітка вимога - проводити тендер с 40 000 євро, а такі допоміжні ресурси як Inbox і ProZorro Дніпро з індикативними цінами повністю відсутні.

Також в Естонії немає карт і рішень типу Navizor, а міста самі проактивно не виносять інформацію на Waze. Хоча, дана навігаційна програма теж має там успіх.

Якщо в Україні введена система відкритих бюджетів міст і ремонтних робіт на карті (ЕЙДОС), то в естонській державі немає такої зручної візуалізації, немає візуальної карти ремонтів і порівняння міст.

До того ж, черговою перевагою України стане карта малих архітектурних форм (МАФ) Дніпра, яка була запроваджена з метою усунення незаконно діючих кіосків. На карті можна перевірити чи МАФ легальна, подати заяву на реєстрацію сезонної торгівлі, заявити про неліцензовану торгівельну точку.

Крім того, естонські ID - картки мешканців з електронним цифровим підписом не дозволяють з їх допомогою купити електронний квиток. У Дніпрі ж планують зробити таку картку мешканця, за допомогою якої сплатити за проїзд у транспорті стане можливо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...