App Store Google Play

Депутати Криворізької міської ради заявили про комунальний терор у місті

11.02.2017 13:30
Депутати Криворізької міської ради заявили про комунальний терор у місті

Вчора, 10 лютого, в УНІАН центрі відбулася прес-конференція щодо комунальный терору у Кривому Розі, на якій депутати Криворізької міської влади заявили, що нові приватні «ЖЕКи», нав’язані мешканцям місцевою владою на чолі з Юрієм Вілкулом, грабують і залякують криворіжців.

Так, у Кривому Розі реалізація Закону України №417-VIII «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» має свої особливості. За часів перебування у високих урядових кабінетах криворіжців Олександра Вілкула та Геннадія Темника, ще до прийняття закону, з ринку житлово-комунальних послуг були усунуті комунальні ЖЕКи. Усі їхні ресурси перейшли до приватних управителів, які були нав’язані людям, навіть, попри активний супротив. Відтоді замість обіцяних європейських послуг почався період пограбування криворіжців, великий «дерибан» людських грошей.

«Хочу нагадати, що на початку 2015 року криворіжці вимагали в прокуратури навести лад із утриманням будинків. В березні того ж року було розпочате кримінальне впровадження, фігурантами якого є приватні управителі, які до сьогодні залишаються на своїх посадах. Тодішня міліція повідомила усьому місту, що викрито комунальну схему через приватні ЖЕКи, коли виводилися через фіктивні фірми неймовірні суми. На сьогодні є ухвала, де сума фігурує у розмірі 39 млн. грн.. Не дивлячись на великий суспільний резонанс результату цієї справи досі немає»,  - розповіла член постійної депутатської комісії з питань ЖКГ Наталя Шишка.

Закон 417, в якому прописано процедуру вибору управителя (нового «ЖЕКу») за власним бажанням співвласників став певною віддушиною і дав надію мешканцям на звільнення від «комунального рабства». Однак на практиці виявилось, що своє право на вибір управителя співвласникам криворізьких багатоповерхівок реалізувати якщо не неможливо, то дуже важко.

За словами Наталі Шишки, у зв’язку з тим, що основні нормативно-правові акти (зокрема Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Закон України «Про кооперацію»), які регулюють питання щодо реалізації права громадянина на управління багатоквартирним будинком, у тому числі шляхом створення ЖБК, не приведені у відповідність із цим Законом, і сам Закон не є досконалим (принаймні, в аспекті управління будинком ЖБК, – по суті житлово-будівельні кооперативи виведені «за межі правового поля»), управителі цими лазівками нахабно користуються у свою користь.

«Люди не можуть обрати для себе управителя, через погрози втратити субсидії. У Кривому Розі більшість будинків знаходяться у занедбаному стані – криши течуть, світла немає, стіни облуплені. Гроші йдуть незрозуміло куди. І людям не дають право вибрати іншого управителя», - наголосила Шишка.

Сьогодні в місті іде практично гібридна війна за будинки зі «страшилками» від чиновників, які в намаганні законсервувати ситуацію на ринку житлово-комунальних послуг з метою продовження і надалі «стягувати» гроші з населення через «свої» компанії на політичну діяльність Опозиційного блоку, залякають криворіжців можливістю назавжди втратити субсидії.

Тому депутати Криворізької міської ради приїхали до Києва, аби звернути увагу Кабінета Міністрів і Верховної Ради до проблеми, яка склалася у Кривому Розі і проханням втрутитись і зупинити свавілля родини Вілкулів, що харчується з кишень городян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...