App Store Google Play

У Дніпрі незрячі люди зможуть «побачити» скульптури видатних українців

09.02.2017 09:20
У Дніпрі незрячі люди зможуть «побачити» скульптури видатних українців

Візуальне мистецтво доступне тільки людям, які бачать? Це лише стереотип, доведуть у Дніпрі. Тут пройде виставка скульптур для незрячих «Торкаючись, бачу: великі українці». 12 погрудь можна буде вивчити руками. А ще – почути аудіорозповідь про кожну особистість та прочитати текст шрифтом Брайля. Про це передає Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпровської обласної державної адміністрації. 

«На Дніпропетровщині мешкає 13,5 тисяч незрячих людей. Вони впізнають світ за допомогою дотиків та звуків. Візуальне мистецтво сліпим не доступне, вважає більшість. Зруйнуємо цей стереотип виставкою «Торкаючись, бачу: великі українці». Організувати таку виставку у Дніпрі запропонували активісти, ДніпроОДА підтримала ідею», - зазначив голова Дніпровської ОДА Валентин Резніченко.

На виставці представлять скульптури людей, завдяки яким Україну впізнають у світі. Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Георгій Гонгадзе, Сергій Нігоян. Загалом – погруддя 12 відомих українців.

Кожен відвідувач зможе докладно вивчити скульптури пальцями та прочитати біографію постатей, виконану шрифтом Брайля. А ще – послухати аудіорозповіді, які озвучили Тіна Кароль, Олександр Пономарьов, Оксана Білозір й інші відомі українські співаки.

«Незряча 6-річна дівчинка розповіла нам, що читає твори Івана Франка, проте гадки не має, який він мав вигляд. Вона попросила показати відомого письменника. Так виникла ідея проекту, - поділився співкуратор виставки, скульптор Василь Одрехівський. – Зазвичай в музеях та галереях забороняють торкатися творів мистецтва. На цій виставці все буде інакше. Незрячі люди за допомогою дотику та аудіо зможуть уявити, якими були видатні українці».

«Торкаючись, бачу: великі українці» - проект ГО «Ротаракт клуб Львів», ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Він стартував у Львові та вже побував у 17-ти містах України. У Дніпрі виставку презентують в середині лютого.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...