App Store Google Play

На Дніпропетровщині від кору померли вже десятеро осіб

09.02.2017 12:20
На Дніпропетровщині від кору померли вже десятеро осіб

Сьогодні 09 лютого у інформаційному центрі "Мост-Дніпро" відбулася прес-конференція, на якій говорили про вже зафіксовані на Дніпропетровщині випадки захворюваності на кір. Головний позаштатний інфекціоніст департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Ткаченко докладно розповіла про симптоми, лікування та профілактику хвороби. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

"На даний момент питання захворюваності на кір набуває ажіотажу. Від захворювання страждають як діти, так і дорослі. За даними на 1 лютого у Дніпропетровській області від кору померли 10 осіб, серед яких двоє дорослих та маля віком в 1рік 6 місяців. Слід наголосити, що усі ці особи раніше не були привиті", - зазначає інфекціоніст.

Зазначимо, кір - це гостре інфекційне контагіозне захворювання, яке має наступні симптоми: дуже високу температуру, катаральні прояви (кашель, нежить, червону сип на тілі). Розповсюдження інфекції відбувається дуже швидко. Вірус, який потрапив у повітря, може циркулювати у ньому близько двох годин. Тому найчастіше мова йде про повну госпіталізацію хворого з метою уникнення зараження здорових людей. При перших проявах захворювання необхідно одразу викликати лікаря додому. Інкубаційний період триває у середньому 4-7 днів, 4-21 день. Найвідоміші ускладнення після пережитої хвороби - пневмонії, енцефаліти, рідше - зниження зору. Імунітет на кір зберігається протягом життя.

На Дніпропетровщині епідемії кору не зафіксовано, тому карантину не буде. Будь-яке інфекційне захворювання має свою циклічність і час від часу повертається. Останній раз кір на Дніпропетровщині спостерігався 13 років тому.

"Для профілактики кору існує лише один спосіб - вакцинація. Щеплення можна робити як дітям так і дорослим, особливо непривитим особам, починаючи з 1966 року народження. Вакцина переважно імпортна, жодних алергічних реакцій не спостерігалося. Аби зробити щеплення, необхідно звернутися до сімейного лікаря, або безпосередньо в поліклініку", - інформує Валентина Ткаченко.

Для покращення здатності імунітету протистояти захворюваності на кір лікар радить споживати вітамін А (риба, печінка, яйця, фрукти), уникати стресів та бережно ставитися до себе. Особливо це стосується жінок у період вагітності.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...