App Store Google Play

Дніпрянам розповіли про успішну діяльність громадської приймальні Української гельсінської спілки з прав людини

07.02.2017 16:20
Дніпрянам розповіли про успішну діяльність громадської приймальні Української гельсінської спілки з прав людини

Сьогодні, 7 лютого, на прес-конференції в інформаційному агентстві «Мост-Дніпро» фахівці розповіли про успішну діяльність громадської приймальні Української гельсінської спілки з прав людини у Дніпрі. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

Громадські приймальні УГСПЛ – унікальна мережа організацій, діяльність яких спрямована на надання якісної безоплатної правової допомоги. В першу чергу малозабезпеченим та вразливим верствам населення.

«Такі приймальні відкриті по всій країні. В Дніпропетровській області приймальня працює на базі Правозахисної групи СІЧ. Наші клієнти перш за все люди, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України, учасники добровольчих батальйоів, військовослужбовці, члени їх сімей, волонтери. Ми також надаємо послуги малозабезпеченим сім’ям та незахищеним верствам населення», - розповіла координатор інформаційно-просвітницького спрямування ГО «Правозахисна Група «СІЧ» Наталя Кожина.

Фахівці зазначили, що найбільше до них звертаються за правовою допомогою учасники антитерористичної операції. Так, наприклад, до приймальні звернувся доброволець, який протягом довгого часу не міг отримати посвідчення УБД.   

«Ми допомогли йому в цій проблемі. Ми розробили чіткий план дій для тих, хто служив в добровольчих підрозділах. Але він дуже складний, адже законодавством до кінця це питання не врегульоване. Перший крок - встановлення факту УБД. А надалі важкий і довгий процес доведення і розгляду справи у суді», - розповів юрист ГО «Правозахисна Група «СІЧ» Володимир Плетенко.

Також юристи допомогли  учаснику бойових дій отримати пільгову пенсію.

«Військовий з Дніпра не міг отримати пенсію. Людина досягла 55 років, має статус учасника бойових дій, тому їй держава зобов'язана виплачувати певну суму коштів. Чоловік подав до пенсійного фонду заяву - йому було відмовлено. Ми подали заяву в суд. Суд зобов'язав пенсійний фонд виплатити належну суму», - розповів юрист.

Наразі правозахисники ведуть боротьбу з Департаментом комунального майна, адже той відмовив учаснику бойових дій, людині з обмеженими можливостями, в законній приватизації квартири.

«У 2016 році чоловік отримав право  на користування помешканням, він вселився в квартиру на підставі ордера. Потім подав відповідну заяву на приватизацію до Департаменту комунального майна, але йому відмовили. Зараз теж йде судовий процес. Ми налаштовані на перемогу», - наголосив юрист.

Фахівці наголошують: до приймальні УГСПЛ може звернутися будь-хто, чиї права були порушені.

«Найчастіше люди, які до нас звертаються, це ті, хто тим чи іншим чином знаходиться в зоні ризику. Вони пережили важкі періоди свого життя. І у багатьох немає ані сил, ані бажання вступати в бюрократичну війну і відстоювати свої ж права. Ми щодня власним прикладом доводимо, що за їх права є кому боротися, і їм є, кому допомогти», - підкреслила Наталя Кожина.                                                                                          

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...