App Store Google Play

Чому мовчать про нещодавне підвищення тарифу на проїзд в Павлограді?

07.02.2017 11:00
Чому мовчать про нещодавне підвищення тарифу на проїзд в Павлограді?

Транспортна сфера в Україні традиційно вважається однією з найбільш корумпованих. Адже обіг готівки відстежити практично неможливо. Так, наприклад, у Павлограді чиновники покривають незаконне підвищення проїзду у громадському транспортні. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "ТН-Експрес".

У більшості міст (Дніпро, Кривий Ріг, Київ і т.д.) громадський міський транспорт рухається в «звичайному режимі». Це дозволяє автопідприємствам не включати у вартість проїзду ПДВ та економить жителям 20% від вартості поїздки. У Павлограді ці автобуси прийнято називати «пільговими». Для підвищення тарифу в цьому випадку необхідно пройти процедуру регуляторного акту, яка займає не менше двох місяців і вимагає розрахунки собівартості. При проведенні процедури регуляторного акту обов'язково потрібно провести громадські слухання.

Другий режим - «маршрутного таксі» можливо використовувати лише в тих напрямках, на яких присутні автобуси в «звичайному режимі» руху. Послуги, що надаються автобусами в режимі «маршрутного таксі» додатково обкладаються 20% ПДВ, що істотно збільшує вартість проїзду, але для підвищення тарифу на них досить лише рішення виконкому.

Для легкості підняття тарифів в Павлограді місцева влада пішла другим шляхом. І як наслідок вони можуть швидко кулуарно піднімати вартість проїзду. При цьому немає необхідності публікувати і виносити на публічні слухання розрахунки тарифів. Адже під час цих слухань стане ясно, що вони не відповідають дійсності і явно завищені.

Для прикладу, при останньому підвищенні тарифів в Дніпрі, завдяки альтернативним розрахунками громадської організації «Громадський Контроль» вдалося стримати підвищення вартості проїзду за багатьма маршрутами Дніпра.

25 січня 2017 року виконавчий комітет Павлоградської міської ради прийняв рішення про чергове підвищення вартості проїзду на міських маршрутах. При цьому поспіом змусила чиновників порушити пряму норму Закону України "Про доступ до публічної інформації". Так, пункт 3-й статті 15-й цього Закону прямо передбачає, що проекти рішень органів місцевого самоврядування повинні бути опубліковані не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня їх розгляду з метою прийняття. Однак сам проект рішення був опублікований лише 3 січня, тобто всього за 14 робочих днів до його прийняття. При цьому саме рішення досить відрізняється від опублікованого проекту.

В Україні вже існує практика щодо скасування в судах рішень органів місцевого самоврядування порушують ЗУ "Про доступ до публічної інформації", тому рекомендуємо через суд скасувати дане рішення як те, яке прийнято з порушенням закону.

Цікавим виглядає і той факт, що для маршрутів довжиною всього в 5,5-7 км. встановлений тариф 6 грн.

На поточний момент це найдорожчий тариф в Україні для маршрутів менше 12 км.

Це підвищення, навіть за найскромнішими оцінками, збільшить збір виручки перевізників не менше ніж на 21 млн грн. на рік. Як думаєте, скільки з цієї суми буде витрачено на оновлення рухомого складу?

Також ми хочемо звернутися до депутатів Павлоградської міської ради. Саме ви можете скасувати рішення виконавчого комітету, яке відкрито порушує законодавство. А для цього вам необхідно прийняти відповідне сесійне рішення.

А меру Павлограда, для реального зниження вартості проїзду, можемо порадити оформити перевезення в «звичайний режим» руху, що дозволить заощадити 20% вартості на ПДВ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...