App Store Google Play

Дніпровський правозахисник розповів, як українець відсудив у держави 6 млн грн за зруйноване помешканя в АТО

06.02.2017 12:20
Дніпровський правозахисник розповів, як українець відсудив у держави 6 млн грн за зруйноване помешканя в АТО

Сьогодні, 6 лютого, на прес-конференції у медіа-центрі Zabeba.li адвокат та правозахисник Віталій Погосян розповів як українцю вдалося відсудити у держави 6 млн грн за зруйнований в АТО будинок. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Печерський райсуд Києва зобов'язав виплатити сім'ї з двох пенсіонерів з Донецької області понад 6 млн ​​грн за зруйнований в ході антитерористичної операції будинок в селі Водяне та майно у ньому.

«Це був тривалий процес, який мав ретельну підготовку документів та збору доказів. І позитивного рішення вдалося домогтися не з першої спроби. Однак рішення Печерського суду - не остаточне, оскільки відповідачі були їм вкрай незадоволені і збираються подавати апеляційну скаргу», - розповів Віталій Погосян.

Зазначимо, відповідачем є Україна в особі Кабінету міністрів, Державної казначейської служби, Антитерористичного центру при СБУ, міністерств оборони і внутрішніх справ та Головного управління Національної гвардії України.

Адвокат розповів, що згідно із законом потерпілий мав всі підстави на компенсацію за житло, знищене під час силової операції. Як з'ясувалося, законодавство України забезпечує соціальний захист постраждалим від дій терористів.

«Статтею 19 закону України «Про боротьбу з тероризмом» держава передбачила компенсацію громадянам за все завдання шкоди ході антитерористичних операцій. А війна на території Донецьку та Луганську офіційно кваліфікується державою саме як антитерористична операція", - наголосив Погосян.

Віталій Погосян впевнений, що київські адвокати, які займаються цією справою, будуть йти до останнього. Адже, якщо апеляційний суд все ж таки затвердить спростування, правозахисники звернуться до Вищого спеціалізованого суду, а там і до Європейського.

«У подібних правовідносинах Європейський суд з прав людини вказав, що відповідальність держави має абсолютний характер і об'єктивну природу, засновану на теорії соціального ризику. Таким чином, держава може бути притягнута до відповідальності з метою компенсації шкоди тим, хто постраждав від дій невстановлених осіб або терористів, коли держава визнає свою нездатність підтримувати громадський порядок і безпеку або захищати людей і власність», - розповів правозахисник.

Відшкодування коштів за зруйнований будинок – це прецедент в українській державі. Але Погосян підкреслює, що настав час українцям користуватися своїми правами.

«Хто, як не держава відповідає за безпеку і комфорт своїх громадян. Сподіваємося, що це маленький камінець, який з часом перетвориться в глибу, і громадяни зможуть користуватися своїми правами. Адже зараз держава не має конкретних дій, аби врегулювати такі ситуації з правової точки зору. Протягом трьох років в Україні помирають люди, руйнуються будинки та житлові райони, а держава досі стверджує , що в країні антитерористична операція. Поки Росію не визнають агресором на всесвітньому рівні, і поки Україна офіційно не заявляє, що на нашій території йде справжня війна, чомусь страждають звичайні люди», - підсумував адвокат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...