App Store Google Play

За що можуть засудити як президента, так і поліцейського: у Дніпрі розповіли про нюанси е-декларацій

05.02.2017 17:00
За що можуть засудити як президента, так і поліцейського: у Дніпрі розповіли про нюанси е-декларацій

4 лютого у Дніпрі відбувся тренінг на тему електронних декларацій, де голова правління Центру Протидії Корупції  Віталій Шабунін розповів про коло декларантів першої та другої хвилі, а також про відповідальність чиновників за порушення порядку подання декларацій, або хибні відомості в ній. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда, яка відвідала захід.

Першими, хто за законом повинен подати декларацію це – верхівка уряду:  Президент, Прем’єр-міністр, члени уряду, керівники держорганів та їх заступники, народні депутати та близько 7 000 суддів, 10 000 прокурорів, 11 000 слідчих. Окрім того, держслужбовці категорії «Б» і 1 500 посадових осіб місцевого самоврядування категорії 1-3, такі як: керівники структурних підрозділів міністерств та інші.

Також до цих 100 000 декларантів до першого квітня повинні приєднатися ще близько 700 000 осіб. 

«Проблема в тому, що в Україні просто не існує даних про кількість держпрацівників, тому невідомо хто саме, маю на увазі реальних осіб, повинен подати декларацію і скільки всього їх має бути», - говорить  Віталій Шабунін.

Цікаво, що незабаром, можна буде судити про чесність через набуття і розтрати депутатів місцевих рад (сільських, міських, районних тощо), військових посадових осіб ЗСУ, усіх поліцейських та посадових осіб різних місцевих установ, в тому числі і директорів КП і лікарів. З повним списком можна ознайомитись нижче.

Додамо, що посадовці повинні вказувати цінне нерухоме і рухоме майно, подарунки, грошові активи і видатки. Особливістю наразі є те, що навіть, якщо чиновник не є власником майна, але користується їм регулярно, його так само слід декларувати.

«Тепер не можна сказати власному водію: оформи на себе мою коштовну машину і залишитися без відповідальності», - говорить експерт з питань протидії корупції.

Окрім того, за законом за неподання декларацій, або за хибні відомості на порушників чекає адміністративна, чи навіть кримінальна відповідальність.

«В нас наразі найжорстокіший закон в цьому плані, адже мало де в світі такі порушення доводять до криміналу», - додає Віталій Шабунін.

Отже, за умисне неподання декларації до 1 квітня, або завідомо недостовірні відомості в них посадовець може отримати повідомлення про підозру у скоєнні кримінального злочину.

Експерти закликають звичайних людей аналізувати декларації, адже держогран, що повинен це робити, наразі не працює.

«Ви самі можете перевірити свого місцевого посадовця. Подивіться його декларацію, порівняйте з реальністю: якщо, наприклад, він вказав, що має квартиру і дешеву машину, а по-факту їздить на коштовній і живе в котеджі, ви можете подати заяву в НАБУ, де його точно перевірять і у разі реальних порушень – судитимуть», - радить експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...