App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася спеціальна сенсорна кімната для дітей-аутистів

03.02.2017 13:00
У Дніпрі відкрилася спеціальна сенсорна кімната для дітей-аутистів

Сьогодні, 3 лютого, в Дніпровській школі  №28 урочисто відкрилася ресурсна кімната для особливих дітей-аутистів. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Ресурсна кімната – це додатковий інструмент для адаптації психологічного та фізичного здоров'я дітей з особливими освітніми потребами. Це інструмент для підвищення ефективності навчання особливих дітей на основі сенсорної стимуляції та емоційного розвантаження.

«Ми створюємо найсприятливіші умови для наших діток, аби вони комфортно себе почували, розвивалися та встигали в навчальній програмі, яку створили спеціально для них. Кожна дитина особлива і має свої потреби, тому у кожного є свій персональний учитель.

Особливість цих дітей в тому, що вони швидко втомлюються, їм потрібно відволікатися та відпочивати. Ми хочемо працювати конкретно для кожної дитини», - розповіла директор школи Ніла Ломако.

Відкриття такої кімнати є важливим кроком на шляху створення ефективного середовища для дітей-аутистів. Заняття у сенсорній кімнаті сприятимуть покращенню емоційного стану дітей, зниженню у них тривожності, агресії, нервового збудження, активізації мозкової діяльності, прискоренню адаптації та корекції ігрової діяльності.

«Сьогодні спільно завдяки громадськості, небайдужим депутатам, батькам та меру ми пройшли половину розпочатого шляху. Вже зараз створена зона відпочинку, навчальний клас, який обладнаний необхідною технічною частиною – комп’ютерами, ноутбуками, інтерактивною дошкою. Діти ці талановиті, вони незвичайні, тому що бачать світ по-особливому, нам всім потрібно ще у них повчитися як правильно відчувати довколишній світ та  бути по-справжньому щирими», - додала директор.

У відкритті ресурсної кімнати взяв участь і мер міста Борис Філатов. Міська влада виділила понад 100 тис. грн., аби обладнати сенсорне приміщення.

«Діти у нас різні та особливі. Міська влада прагне до того, аби всім дітям забезпечити умови для навчання і проведення дозвілля. Звичайно найбільша відповідальність лягає на плечі психологів-викладачів, які працюють з дітьми, але ми впевнені, що користуючись новою матеріяально-технічною базою особливим школярам буде набагато легше навчатися і розвиватися. Ми маємо їм допомагати, адже весь світ знає, що саме діти-аутисти у майбутньому стають геніальними художниками, скульпторами та аналітиками», - наголосив Борис Філатов.

Особливим діткам важко взаємодіяти з зовнішнім світом, зокрема, це стосується спілкування. Проте спеціалісти не відмовляються від групового навчання в класах.

«Те, що діти можуть - вони роблять в класі у колективі, те, що їм важко дається, ми відпрацьовуємо в такій ось ресурсній кімнаті», - розповіла волонтер Марина.

Тімуру 10 років, навчається вже в четвертому класі, як і всі діти в цьому віці вміє писати і читати, має кращих друзів – Лізу та Андрія, дуже полюбляє малювати, він хоче пізнавати світ, проте йому важко йти на вербальний контакт, адже він – особливий.

Вові теж 10, але він поки що у другому класі, сьогодні він в ігровій формі вивчає математику. Його улюблене заняття – ліпити з пластелину.

«Раніше Вова не міг висидіти на уроці 30 хвилин, адже він дуже втомлювався. Завдяки роботі в сенсорній кімнаті вже зараз йому вдається без проблем висидіти 45 хвилин. Якщо йому важко, він знає, що в будь-який момент може відпочити у своєму власному приватному куточку», - розповіла вчителька хлопця.

У класі серед звичайних дітей вони також відчувають себе у комфорті, адже тут вони знають, що їх підтримують і люблять.

«Ці діти щирі, вони не вміють лестити та брехати. Вони особливі тим, що відчувають настрій людини, яка до них звертається, їх мотиви та бажання. Однокласники ставляться до них з теплом і турботою», - розповіла вчителька.

Аби відволіктися і відпочити діти можуть малювати, гратися в ігри на комп'ютері, пострибати на спеціальній фітнес-кулі, гратися конструктором або просто посидіти в темряві на самоті.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...