App Store Google Play

Ще двоє "цинічних бандер" на свободі - рішення суду

01.02.2017 20:00
Ще двоє "цинічних бандер" на свободі - рішення суду

Після більш, ніж години, проведеної у дорадчій кімнаті, колегія суддів Ленінського райсуду Дніпра частково задовольнила клопотання адвокатів про зміну запобіжного заходу обвинуваченим у так званій "справі СІЧі". Двоє з п'ятьох хлопців, які залишались за гратами, вийшли на волю на поруки. Олександру Сиренкову (Професор) і Богдану Сіденко (Лютий), за рішенням суду, змінено запобіжний захід.  

Це стало можливим завдяки систематичній роботі правозахисної групи "СІЧ", та представникам депутатського корпусу. Про своє бажання взяти на поруки Олександра Сиренкова, Богдана Сиденко, Артема Мартиненко та Станіслава Джумаєва, які вже майже два роки утримуються у слідчому ізоляторі, заявили народні депутати Андрій Денисенко, Валентин Дідич та Юрій Тимошенко, три депутати обласної ради - Олександр Водолазький, Влад Бородин та Олег Мороз, а також депутат міської ради Дніпра Павло Головаха.

Сторона обвинувачення, клопочучи про продовження терміну тримання під вартою, обмежилась стандартними формулюваннями, не навівши жодних аргументів щодо того, що обвинувачені нібито можуть якимось чином вплинути на хід досудового розслідування, яке наразі вже закінчене.

У своєму рішенні суд зважив, зокрема, і на стан здоров'я обвинувачених - маючи раніше відмінні його показники, що дозволило хлопцям з перших днів піти добровольцями на фронт, усі вони за майже два роки перебування в умовах слідчого ізолятора, отримали цілу низку хронічних хвороб, що підтверджують надані адвокатами медичні довідки. Раніше суд дозволив змінити запобіжний захід обвинуваченим з тримання під вартою на вихід під грошову заставу, проте суми для родин більшості хлопців виявились непідйомними.

Трьом звинувачуваним запобіжний засіб у вигляді тримання під вартою суд продовжив до 31 березня. Клопотання про зміну запобіжного заходу підозрюваним Мартиненку, Джумаєву та Гордєєву були відхилені. Адвокати обіцяють ще раз подавати клопотання про взяття щонайменше двох хлопців на поруки на наступному засіданні. 

Нагадаємо, відпочатку у "справі СІЧі" було затримано 13 осіб. Наразі вже дев'ятьох з них звільнено з-під тримання під вартою. З кінця лютого до грудня 2016 року справа вже побувала у Волноваському, Великоновосілківському, Приморському м. Маріуполь, Іллічівському м. Маріуполь, Краматорському судах, аж поки Ухвалою ВССУ було визначено територіальну підсудність за межами Донецької області, отже справа потрапила до Ленінського райсуду Дніпра.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...