App Store Google Play

Підприємницький центр та гаряча лінія для бійців АТО: Максим Музика розповів про перші кроки на посаді

01.02.2017 13:20
Підприємницький центр та гаряча лінія для бійців АТО: Максим Музика розповів про перші кроки на посаді

Позаштатний радник міського голови Максим Музика, якого міський голова Дніпра Борис Філатов запросив приєднатися до своєї команди, розпочав роботу в мерії. За перші два тижні на новій посаді демобілізований офіцер АТО визначив три ключові напрями своєї діяльності. Які принципово нові проекти підтримки українських захисників будуть реалізовані в Дніпрі вже найближчим часом, Максим Музика розповів під час прес-конференції 1 лютого.

Як повідомив позаштатний радник мера, в місті планують створити перший в Україні комплексний підприємницький центр, де ветеранів АТО навчатимуть розробляти власні проекти та знаходити фінансування для них. Центр також надаватиме юридичну та консалтингову підтримку колишнім бійцям.

«Ветерани мають бути максимально залученими до громадського життя. Ми повинні зробити все, щоб їхня адаптація була плавною. У багатьох з них змінилися погляди на життя і вони прагнуть змін. Наше завдання – допомогти їм у цьому. Ми матимемо активну групу людей, які змінюють місто на краще», – переконаний Максим Музика.

Прикладом втілення таких проектів є піцерія «Pizza Veterano», яка працює в столиці. Вже в лютому такий заклад має відкритися й у Дніпрі. Серед обов'язків Максима Музики є також видача торговельних ліцензій ветеранам.

Крім того, для соціальної реабілітації бійців, які повернулися з українського сходу, створять нетипову гарячу лінії підтримки. За словами Максима Музики, в основі проекту закладений принцип «рівний – рівному». Тобто ветерани АТО, маючи власний досвід, надаватимуть підтримку своїм побратимам.

«Це має бути первинна соціальна та психологічна допомога від людей, які пережили схожі ситуації, стикалися з подібними проблемами. У більшості випадків довіра ветеранів до ветеранів вища, ніж навіть до профільних фахівців», – зазначив радник мера.

Навчання для майбутніх працівників гарячої лінії ветеранської підтримки планують розпочати у найближчі місяці.

Ще один напрям роботи, яким опікується Максим Музика, – створення в Дніпрі безбар'єрного середовища.

«Це велика комплексна програма, яка має бути затверджена. Всі реконструкції та ремонти в місті мають проводитися з урахуванням так званого універсального дизайну, щоб люди з інвалідністю могли вільно пересуватися вулицями та користуватися різними об'єктами», – пояснив він.

Максим Музика розповів також і про свої взаємини з очільником Дніпра Борисом Філатовим.

«Ми з мером на одній хвилі. Я бачу, що є прагнення змінювати місто на краще. Інколи не вистачає рук, а інколи люди так зайняті процесом, що не встигають реагувати ні на що інше», – переконаний ветеран АТО.

Він також зізнався, що ставати чиновником не бажає, натомість хоче реалізувати дієві проекти з відчутним результатом.

Зазначимо, Максим Музика – активний учасник Майдану. Під час Революції  гідності організував безкоштовні курси самозахисту для журналістів і активістів. З початком російської агресії в Криму та на сході країни допомагав українським військовим. Стояв біля витоків відомої волонтерської організації «Народний тил». Влітку 2014 року добровольцем пішов на фронт і відразу ж потрапив на штурм Савур-Могили в складі добровольчої розвідгрупи Героя України Ігоря Гордійчука. У жовтні 2014 року, під час перебування в новому терміналі Донецького аеропорту, потрапив в об'єктив фотокореспондента Los Angeles Times Сергія Лойка і послужив прототипом одного з героїв його роману «Аеропорт». У 2015 році був мобілізований як офіцер запасу і до кінця квітня 2016 року служив командиром групи спецназу 73-го МЦСО. Був поранений. Нагороджений державною нагородою – медаллю «Захиснику Вітчизни». Також є автором збірки поезії «Тихотворіння» і книги «Савур-Могила: військові щоденники».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...