App Store Google Play

Чи готові дніпряни до закону про мову?

01.02.2017 10:20
Чи готові дніпряни до закону про мову?

19 січня на розгляд Верховної Ради України був зареєстрований законопроект № 5670 «Про державну мову». Він активно обговорюється громадськістю та навіть у ЗМІ розгорнулася масована інформаційна кампанія, спрямована на його дискредитацію.

Тож телеканал «Регіон» провів власне дослідження ставлення жителів Дніпра до мовного законопроекту, передає Дніпроград.

Нововведення, запропоновані свіжими правками декого із громадян налякати, проте нічого шокуючого у тексті документу немає.

Якщо закон вступить у силу, то українською мовою користуватимуться в офіційних закладах, на нарадах посадовців, в усіх школах, садочках та на масових заходах. Усі іноземні вистави у театрах і кіно йтимуть із субтитрами.

«Я готова в побуті розмовляти українською, а чи зможуть чиновники? Часто помічаю проблеми із знанням мови у посадовців», - зазначила студентка філологічного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара.

Перевірятимуть дотримання закону мовні інспектори. Вони також зможуть виносити попередження та накладати штрафи. До них громадяни зможуть звернутись зі скаргами щодо порушення норм.

«Даний проект розрахований на популяризацію української як всередині держави, так і за її межами. Я не думаю, що нові правила суттєво змінять ситуацію в країні», - додав головний спеціаліст центру вторинної безоплатної правової допомоги Едуард Абашія.

Водночас опитування виданнь підтверджують, що громадяни України підтримують законодавче впорядкування застосування державної мови.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...