App Store Google Play

В очікуванні дива або п'ять причин залишитися

25.01.2017 14:00
В очікуванні дива або п'ять причин залишитися

В останні дні піднялася нова хвиля в соціальних медіа з хештегом і фотками закордонних паспортів. Основна ідея – "все зрада", треба емігрувати.

Завжди простіше здатися. Завжди важче боротися. Що в цьому випадку простіше: залишитися і боротися вдома або емігрувати в невідомість, я навіть не знаю. Але я точно знаю, що є багато причин залишитися.

1 Ніхто нас там особливо не чекає

Так, я знаю, що це може звучати трохи боляче, але масової еміграції ніхто в Європі особливо не вітає. Звичайно, є спеціальності, які завжди "в ціні", але припускати, що кожен з нас скаже, що "все, мене дістала моя країна, де червона килимова доріжка в іншій країні?" - не варто.

Багато країн Євросоюзу захищають свій ринок, запрошуючи звичайно найкрутіших спеціалістів, але ставлять для них коефіцієнти на зарплату робочої сили, що емігрує. "Так, звичайно, ми очікуємо фахівців, але помножте зарплату на 1,24, наприклад". Зокрема й це змушує роботодавців порівнювати і думати. А ще й не зовсім досконала мова... А бути неоформленим емігрантом в Європі не зовсім те, що ми читаємо в газетах про "Американську мрію". Але стати елітним фахівцем, які багато заробляють, на жаль, не всі можуть. У всіх розвинутих країн, європейських і не європейських, є внутрішня і зовнішня конкуренція - це висока конкуренція за робочі місця.

2 Адаптуватися не просто

Приїхати в іншу країну, де твої діти повинні піти в садочок, отримувати адміністративні послуги, де немає бабусь і дідусів - не так просто, як здається. До речі, ви вільно говорите англійською? Я пішла жити самостійно на свою зарплату з 17 років. Прожила через свою роботу в сфері IT та інвестицій в декількох країнах, але це багато в чому означає почати все кожен раз заново. Побудувати цю надійну особисту інфраструктуру в незнайомій країні не так просто, як здається, кажу з власного досвіду.

3 Єдиний податок - прецедент для Європи

Скільки б ми не говорили, єдиний податок - це неймовірний прецедент і для Європи. Середня ставка податків на зарплату в Європі більше 50% і це навіть в Естонії, яка є лідером в простоті сплати податків. А це означає, що сума, яку працівник отримує "на руки" в кореляції з витратами на життя, не факт, що всюди краща. А якраз електронний уряд гарантує повну прозорість, і підприємства не підуть на зарплати в конвертах. А отримувати в Україні зарплату IT-фахівця, часто з прив'язкою до долара, українськими цінами і єдиним податком - не так вже й погано.

4 Країна можливостей

Наприклад, для інноваторів та фахівців IT Україна – це країна неймовірних можливостей. Сьогодні є історична можливість щось створити. При цьому створити саме нове, потрібне, важливе, переймаючи досвід інших країн, але без історичного вантажу старих рішень. За останні два роки створили найкрутішу картку жителя. Макс Нефьодов і команда запустили передовий світового рівня проект ПроЗорро, запустили портал відкритих даних, iGov і BankID ходять по землі. Я неймовірно пишаюся, що Google і Financial Times вибрали мене одним з 100-інноваторів (NE100), які змінюють світ. Як часто є у нас можливість змінити світ? В Україні сьогодні є можливість, як мінімум змінити наш світ.

5 Хто, якщо не ми?

Що найважливіше - хто, якщо не ми? Хто ці ефемерні "хтось", які повинні змінити Україну на краще і створити її країною нашої мрії? Поки ми там, десь, як співав Leonard Cohen "чекаємо дива" (waiting for a miracle to come). Особливо економічне диво створюється через роботу, працю і колективний розум найкрутіших мізків. Хто, якщо не ми круті, створимо країну для наших дітей. Тут. У нас. Для нас.

Я не знаю, що простіше, але я залишаюся.

Наше время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...