App Store Google Play

У Дніпрі збирають кошти на художні книжки шрифтом Брайля

24.01.2017 21:00
У Дніпрі збирають кошти на художні книжки шрифтом Брайля

Духовенство, громадськість та підприємці об’єднали сили заради благодійної справи. Фестиваль “Маленький українець” провели у День соборності держави. Здавалося б, на меті — щеплення патріотизму найбільш юним дніпрянам. Але є і прихована ціль: майстер-класи з національного розпису, аплікацій, шиття, виступи співочих і танцювальних колективів — усе заради усмішки незрячої дитини. Про це повідомляє 9 канал.

"Протягом фестивалю проводився розіграш-лотерея, квиточок коштував 20 гривень. За виручені кошти планують придбати для діточок книги, надруковані шрифтом Брайля», - розповіла організатор фестивалю Марина.

Книжки ці будуть друкуватися у місті Києві, коштують вони щонайменше 250 грн.

"Ми уже проводили одну акцію від нашої єпархії по школах міста. Вдалося надрукувати близько 12 підручників. Але ж, коли дитинка дуже часто використовує книжку, вона затирається — і це звичайний лист А4, який не можна вже прочитати», - пояснив Отець Віталій, голова молодіжно-просвітницького центру Дніпропетровської єпархії УПЦ КП.

Строк придатності таких книжок — два-чотири роки використання. До того ж, один підручник загальноосвітньої програми шрифтом Брайля - це п’ять томів. Їхня вартість у середньому складає 3 тисячі гривень. Втім в них потреби майже немає.

 «Чого бракує - то це художньої літератури. Підручники за програмою друкують усі, а от худодня літаература - і для дітей, які погано бачать, і для зовсім сліпих - рідкість. У скрутні часи ми навіть робили такі книги власноруч»,  - розповіла Антоніна Набокіна, директор Навчально-реабілітаційного центру №12.

Навчально-реабілітаційний центр №12 — для дітей із вадами зору. В цьому закладі водночас живе, лікується і навчається близько двохсот малят. Вісім із них — взагалі не бачать. Такі учні перебувають тут лише 5 років: під час дошкільної підготовки та у початковій школі. Однак повністю незрячі першачки вражають знаннями: вони не лише знайомі з абеткою шрифтом Брайля, а і вміють ним писати — і за допомогою спеціального програмного забезпечення, і власноруч. Нещодавно реабілітаційний центр закупив декілька друкарських машинок для таких учнів. Діти навчилися швидко.

Відповідне розташування шести крапок за Брайлем дозволяє розпізнати кожну літеру звичної для нас абетки. Потім окремі надруковані листочки учням підшивають, як зошити. Але так надрукувати собі книжку діти не можуть: картинки машинка не відбиває. До того ж усі примірники необхідно узгодити з Міністерством освіти. Отже доводиться купувати. На благодійний кошт київська типографія друкуватиме казки для дніпровських малят близько трьох місяців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...