App Store Google Play

У Дніпрі збирають кошти на художні книжки шрифтом Брайля

24.01.2017 21:00
У Дніпрі збирають кошти на художні книжки шрифтом Брайля

Духовенство, громадськість та підприємці об’єднали сили заради благодійної справи. Фестиваль “Маленький українець” провели у День соборності держави. Здавалося б, на меті — щеплення патріотизму найбільш юним дніпрянам. Але є і прихована ціль: майстер-класи з національного розпису, аплікацій, шиття, виступи співочих і танцювальних колективів — усе заради усмішки незрячої дитини. Про це повідомляє 9 канал.

"Протягом фестивалю проводився розіграш-лотерея, квиточок коштував 20 гривень. За виручені кошти планують придбати для діточок книги, надруковані шрифтом Брайля», - розповіла організатор фестивалю Марина.

Книжки ці будуть друкуватися у місті Києві, коштують вони щонайменше 250 грн.

"Ми уже проводили одну акцію від нашої єпархії по школах міста. Вдалося надрукувати близько 12 підручників. Але ж, коли дитинка дуже часто використовує книжку, вона затирається — і це звичайний лист А4, який не можна вже прочитати», - пояснив Отець Віталій, голова молодіжно-просвітницького центру Дніпропетровської єпархії УПЦ КП.

Строк придатності таких книжок — два-чотири роки використання. До того ж, один підручник загальноосвітньої програми шрифтом Брайля - це п’ять томів. Їхня вартість у середньому складає 3 тисячі гривень. Втім в них потреби майже немає.

 «Чого бракує - то це художньої літератури. Підручники за програмою друкують усі, а от худодня літаература - і для дітей, які погано бачать, і для зовсім сліпих - рідкість. У скрутні часи ми навіть робили такі книги власноруч»,  - розповіла Антоніна Набокіна, директор Навчально-реабілітаційного центру №12.

Навчально-реабілітаційний центр №12 — для дітей із вадами зору. В цьому закладі водночас живе, лікується і навчається близько двохсот малят. Вісім із них — взагалі не бачать. Такі учні перебувають тут лише 5 років: під час дошкільної підготовки та у початковій школі. Однак повністю незрячі першачки вражають знаннями: вони не лише знайомі з абеткою шрифтом Брайля, а і вміють ним писати — і за допомогою спеціального програмного забезпечення, і власноруч. Нещодавно реабілітаційний центр закупив декілька друкарських машинок для таких учнів. Діти навчилися швидко.

Відповідне розташування шести крапок за Брайлем дозволяє розпізнати кожну літеру звичної для нас абетки. Потім окремі надруковані листочки учням підшивають, як зошити. Але так надрукувати собі книжку діти не можуть: картинки машинка не відбиває. До того ж усі примірники необхідно узгодити з Міністерством освіти. Отже доводиться купувати. На благодійний кошт київська типографія друкуватиме казки для дніпровських малят близько трьох місяців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...