App Store Google Play

Портал iGov - великий волонтерський проект, - Дубілет

21.01.2017 13:30
Портал iGov - великий волонтерський проект, - Дубілет

Координатор проекту iGov Дмитро Дубілет розповів як на Дніпропетровщині впроваджуються електронна оболонка державних послуг і чому Дніпро випереджає столицю. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Zabeba.li".

«Проект iGov - це портал, на якому зібрані державні послуги в електронній формі. Громадяни і бізнес постійно взаємодіють з державними органами. І ми вважаємо, що чим більше послуга представлена ​​в електронній формі, тим краще», - розповів Дубілет.

За словами фахівця, є три основні причини, чому переводяться процеси в електронну форму.

«Коли хоча б частина послуги електронна. В такому випадку корупційна складова помітно знижується. Замість того, щоб роздавати хабарі чиновникам, ти робиш кілька кліків в Інтернеті і отримуєш ту чи іншу послугу. Друга - зручність для громадян. Виключаються черги і зайве спілкування з чиновниками. Для оформлення заявки треба кілька хвилин. Третя - підвищення ефективності праці. Те що раніше робили цілі департаменти, тепер відбувається в автоматичному режимі. Таким чином держава значно економить на праці своїх співробітників», - зазначив він.

Також за рахунок переходу послуги в електронну форму контроль за державними співробітниками стає набагато ефективніше. Там, де це було на папері, не систематизована, незрозуміло, в які терміни повинні видати документи. А в електронній формі всі зберігає система. Весь процес підзвітний і контрольований - від часу до якості надання послуги, і так далі.

«А ще перевага системи полягає в тому, що при заповненні форми машина автоматично контролює правильність відповідей. Якщо ви пропустите якесь поле або заповнили його некоректно, система, швидше за все, вкаже на помилку, щоб людина не чекала відповіді чиновника», - розповів фахівець.

Дмитро Дубілет зазначив, що досі залишається низка послуг в рамках яких клієнт позбавляється лише від одного-двох візитів до певних установ. Проте існує багато послуг, коли непотрібна фізична присутність і тому чи іншому місці - ви отримуєте відповідь на електронну пошту, СМС-повідомленням або через «Укрпошту».

«Сьогодні існує близько 1100 державних послуг, у тому числі «екзотичних» - для фінансових організацій - близько 100-150. З них в електронному вигляді вже приблизно 400. Певно послугу, яка надається раз на рік якимось юридичним особам, ми, можливо, і не переведемо в електронну форму. Але отримати паспорт, допомогу при народженні дитини, субсидії можна завдяки зрозумілому інтерфейсу вже зараз», - зазначив  він.

Фахівець також розповів які переваги є у радника губернатора і мера.

«Це зроблено для того, щоб мені було легше просувати проект, спілкуватися з підлеглими керівників міста і області. Коли мені запропонували ці посади, я погодився, бо це реально полегшує роботу над проектом. Адже одна справа, коли з вулиці приходить якийсь Дмитро Дубілет, і зовсім інша, коли приходить радник губернатора або мера. У мене є основна робота. На жаль, зарплата державних службовців не дозволяє всім повністю працювати на державу. Мій план - заробляти гроші на основній роботі. А iGov для мене та інших - це суто волонтерський проект, якому я присвячую близько 30 відсотків свого вільного часу, та й взагалі всього життя.», - наголосив експерт.

Свого часу до розробки проекту iGov записалося понад 25 тисяч охочих. Але активно беруть участь близько 100-200 осіб.

«У нас багато айтішників, координаторів, програмістів, які безкоштовно працюють на державу у вільний від роботи час. Нещодавно у нас з'явилися близько 20 компаній-спонсорів, завдяки яким у нас є постійний штат – приблизно 15 осіб. Нехай за невелику зарплату, але вони працюють і надають послуги - це їх основна робота», - розповів він.

Дмитро Дубілет наголосив, що сьогодні Дніпропетровщина найрозвиненіший регіон у сфері iGov.

«Послуга запускається на регіональному рівні. У разі Дніпра, якщо міський голова зацікавлений у розвитку електронного сервісу для громадян і бізнесу, то він всіляко підтримує проект. Тому в таких регіонах нам досить легко запускати ці послуги. В інших містах, на жаль, не завжди така легка історія. Десь створюють за скажені гроші свої системи. Витрачають мільйони незрозуміло навіщо, адже все це можна отримати безкоштовно на загальній платформі», - зазначив Дубілет.

Координатор проекту iGov  запросив усіх скористатися порталом, аби перевірити зручність та якість.

«Якщо вам потрібна якась послуга, пропоную вам скористатися нею в електронній формі. Це дуже зручно і легко. У разі якщо раптом цієї послуги немає в електронній формі, сподіваюся, в цьому році вона з'явиться», - закликав експерт.

Нагадаємо, нещодавно Дмитро Дубілет став офіційним радником очільника Дніпра Бориса Філатова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....