App Store Google Play

Як у Дніпрі отримати паспорт громадянина України без довгих черг та очікувань під кабінетами?

20.01.2017 20:00
Як у Дніпрі отримати паспорт громадянина України без довгих черг та очікувань під кабінетами?

Перший і головний документ громадянина України – паспорт. Його отримують усі, хто досяг 16-річного віку, а після 1 жовтня 2016 року рішенням Верховної Ради і 14-річчя. Зараз можна обрати традиційний паспорт – книжечкою або новий – у форматі ID-картки. Для цього необхідно заповнити відповідні документи. Про це повідомляє Дніпроград із посиланям на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

Подати заявку на отримання паспорта можна не виходячи з дому. Для цього достатньо зайти на портал iGov.org.ua, заповнити коротку форму, обрати зручний час відвідання органу Державної міграційної служби (ДМС) та у назначений час принести всі необхідні документи. Перелік буде надісланий у листі на електронну пошту.

Основні документи, які необхідно мати для оформлення паспорта:
• довідка про реєстрацію місця проживання (довідка з органу реєстрації, ЖЕКу або будинкової книги);
• свідоцтво про народження (оригінал та копія) та довідки про приналежність до громадянства України (якщо один із батьків іноземець);
• оригінал та копія ІПН (за наявності);
• оригінали та копії паспортів обох батьків.

Якщо батько чи матір відсутні, подається оригінал та копія одного з таких документів:

• свідоцтво про смерть одного з батьків;
• рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків;
• рішення суду про визнання одного з батьків без вісті зниклими;
• витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про

народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Якщо паспорт оформлюється не у форматі ІD-картки, до цього переліку документів ще необхідні дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Обміняти паспорт можна у декількох випадках: у разі зміни прізвища, імені, або по батькові; непридатності для користування; замість втраченого чи викраденого.

Для обміну паспорту у разі зміни прізвища, імені чи по батькові можна також подати заявку через портал iGov.org.ua.

Основні документи:
• оригінал документу, на основі якого відбулася зміна прізвища, ім'я або по батькові;
• паспорт, що підлягає обміну.
Для оформлення паспорту у вигляді книжечки потрібно додатково надати дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

В електронному режимі можна подати заявку і для обміну паспорту, якщо він став непридатним для користування. Як і в попередніх випадках, на електронну пошту надійде перелік необхідних документів і час візиту до органу ДМС.

Якщо паспорт втрачений чи викрадений, через портал iGov.org.ua подаються відповідні заявки: замість втраченого чи замість викраденого.

Необхідні документи:
• оригінали свідоцтва про шлюб (розлучення) та свідоцтва про народження (за наявності);
• довідку з поліції про порушення або відмову у порушенні кримінальної справи за фактом викрадення паспорту;
• та дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см, якщо паспорт оформлюється не у форматі картки.

Отримати паспорт громадянина України можуть і ті, що проживали довгий час за кордоном і ті, що тільки отримали громадянство. Для цього заповнити треба відповідну заяву, надати свідоцтво про народження та дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Докладніше про те, що потрібно знати про оформлення паспорту, читайте тут. Відповіді на інші актуальні питання можна дізнатися на сайті Дніпропетровської ОДА та на порталі iGov.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...