App Store Google Play

Рівень виробничого травматизму на Дніпропетровщині за 2016 рік збільшився на 15 відсотків

12.01.2017 13:20
Рівень виробничого травматизму на Дніпропетровщині за 2016 рік збільшився на 15 відсотків

Впродовж 2016 року на підприємствах, підконтрольних Головному управлінню Держпраці у Дніпропетровської області, травмувались 739 працівників, в тому числі смертельні травми отримали 48 робітників. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Головного управління дежпраці у Дніпропетровській області.

Порівняно з 2015 роком загальний рівень виробничого травматизму збільшився на 108 випадків (майже на 15%), рівень смертельного збільшився на 2 випадки. (Для порівняння: за 2015 рік на виробничих об`єктах регіону стався 631 нещасний випадок, в тому числі 46 – зі смертельними наслідками).

Серед нещасних випадків на підприємствах переважають падіння потерпілих (224 травмованих, в тому числі 5 загинули), падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи (135 травмованих, з яких 5 загинули), дія рухомих предметів та деталей (126 травмованих, 8 загинули), дорожньо-транспортні пригоди під час виконання працівниками виробничих обов`язків (68 травмованих, 16 з яких загинули), травмування внаслідок протиправних дій сторонніх осіб (28травмованих, 1 смертельно) тощо.

Впродовж 2016 року сталося 82 випадки природної смерті працівників під час виконання трудових обов’язків (за 2015 рік зафіксовано 55 таких випадків).

За галузями виробництва найбільшої кількості травмованих в області налічують:

  • вугільна промисловість: травмовані 192 працівників, в тому числі 3 смертельно;
  • гірничорудна і нерудна промисловість: травмовані 152, в тому числі 16 загинули;
  • металургійна промисловість: травмовані 100, з яких 1 загинув;
  • соціально-культурна сфера: травмовані 94 працівників, в тому числі 2 загинули;
  • машинобудування: травмовані 37 працівників, з них 2 смертельно;
  • торгівля: 29 травмованих, в тому числі 7 смертельно;
  • автомобільний транспорт: травмовані 19, у тому числі 5 загинули;
  • будівництво та промисловість будматеріалів: травмовані 16 працівників, з них 3 смертельно;
  • енергетика : травмовані 14, в тому числі 2 загинули.

 

За результатами розслідувань, з технічних причин отримали травми 6% постраждалих, в основному через незадовільний технічний стан виробничих об'єктів або засобів виробництва, конструктивні недоліки, недосконалість засобів виробництва.

Організаційні причини травмування складають майже 74% від загальної кількості випадків (порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення технологічного процесу тощо).

Через психофізіологічні причини сталися 20% випадків (через особисту необережність потерпілих або внаслідок протиправних дій сторонніх осіб).

З метою недопущення подальшого зростання виробничого травматизму, для запобігання нещасним випадкам на виробництві на піднаглядових підприємствах проводяться планові та позапланові перевірки на дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, постійно проводяться превентивні заходи (семінари, наради з керівництвом та працівниками підприємств) з питань попередження виробничого травматизму.

Протягом року на підприємства надсилались інформаційні листи щодо стану виробничого травматизму на підприємствах області та причини резонансних подій, для вжиття заходів керівниками підприємств щодо посилення відомчого нагляду службами охорони праці.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області наголошують керівникам та працівникам підприємств області на необхідності неухильного виконання усіх заходів щодо безпечного ведення робіт на об`єктах підвищеної небезпеки, утриманні технологічного обладнання у справному стані та на необхідності посилення контролю за якістю проходження медоглядів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...