App Store Google Play

Майже всі абітурієнти Дніпропетровщини на пробне ЗНО обирають українську мову та літературу

11.01.2017 11:40
Майже всі абітурієнти Дніпропетровщини на пробне ЗНО обирають українську мову та літературу

За перший день відкритої реєстрації на пробне ЗНО 632 абітурієнти Дніпропетровщини вже падали заявки на проходження тестів, з них більше 90 відсотків бажають випробувати свої сили саме на тестуванні з української мови та літератури. Про це на прес-конференції у «Мост-Дніпро» повідомила директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова, передає Дніпроград з місця подій.

У регіональних центрах оцінювання якості освіти розпочалась «гаряча пора», адже з 10 січня розпочалась реєстрація на пробне ЗНО. За даними Дніпропетровського РЦОЯО, що працює на Дніпропетровську і Запорізьку області, за першу добу відкритої реєстрації 852 абітурієнти виявили бажання випробувати себе на пробному ЗНО.

«Загалом йде демографічне падіння кількості учасників: кожного року кількість бажаючих пройти пробне ЗНО зменшується на 300 осіб - але це не велика цифра, тому як і торік, цього року ми очікуємо провести загалом 18 тисяч тестувань», - розповідає Марина Горбенко-Хвастунова.

На сьогодні з Дніпропетровської області 652 абітурієнти бажають перевірити свою готовність до вирішального ЗНО. Лідером у рейтингу найпопулярніших предметів залишається українська мова та література, адже на неї зареєструвалося 586 учнів. Другим по популярності предметом є математика - 203 абітурієнтів бажають пройти пробний тест. Наступними по кількості зареєстрованих йдуть історія та англійська мова, де по 137 і 120 абітурієнтів відповідно.

Тенденція у реєстрації досить очікувана, адже вже третій рік поспіль результати основної сесії ЗНО з української мови та літератури впливатимуть і на оцінки в атестатах.

«ЗНО з української мови та літератури є обов’язковим, адже за результатами його оцінювання виставляється і оцінка з ДПА, що впливає на атестат.  Також кожен учень на вибір обирає, або історію, або математику, які також зараховуються як ДПА. І останній тест ЗНО, що йде як державна підсумкова атестація, має бути з будь-якого предмету на вибір», - розповіла Марина Горбенко-Хвастунова.

Нагадаємо, що зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти. Реєстрація триватиме з 10 до 31 січня 2017 року.

Кожен учасник може скласти максимум 2 тести: 1 квітня - з української мови і літератури; 8 квітня – з одного з обраних предметів (історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов).

«Ми радимо пройти хоча б один пробний тест, щоб на основному просто почувати себе впевненіше, адже вже можна буде розуміти, як усе проходить і менше хвилюватись», - говорить Марина Горбенко-Хвастунова і додає, що всі дніпровські абітурієнти, що виявили бажання складати українську мову та літературу на пробному ЗНО вирішили перестрахуватись і обрали й 2й предмет.

Додамо, що участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні платна. Вартість одного тесту наразі складає 129 гривень.

«Слід зареєструватись і протягом 10 днів сплатити квитанцію у будь-якому банку, як фізичному так і через інтернет-банкінг», - додала Марина Горбенко-Хвастунова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...