App Store Google Play

Як на Дніпропетровщині вирощують святкові ялинки

28.12.2016 09:00
Як на Дніпропетровщині вирощують святкові ялинки

До 2017-го – чотири дні. На ялинкових ринках – ажіотаж. Та перш ніж святкове дерево прикрасить оселю, має пройти шість років. Ми побачили, як вирощують головний символ Нового року. Про це повідомили в прес-службі ОДА, передає Дніпроград.

Перш ніж ялинка піде на реалізацію, мине чимало часу. Лише відбір та підготовка насіння займає кілька місяців. Потім – ще триваліше визрівання.

Народжується ялинка із шишки. Зі 100 кілограмів виходить кілограм насіння. Його висаджують у розплідник. На пророщування – рік-два.

Перед тим, як дерева пропишуться в лісі, за саджанцями доглядають лісники. «У розсаднику сосна росте 1-2 роки. Потім її висаджують до лісу. Інтервал між рядками – 2,5-3 метри, – зазначив лісничий Кіровського лісництва ДП «Дніпропетровське лісове господарство» Леонід Романенко. – Коли дерева досягають шестирічного віку, проводяться перші рубки. Це називається освітлення. Сильніші дерева ростуть далі, а інші йдуть на новорічні ялинки. Також сосну вирощують на окремих плантаціях – спеціально до свята».

У Кіровському лісництві – мільйони хвойних дерев. На 4 тис гектарах лісу превалюють сосна кримська та звичайна. Від моменту збору насіння до зрізання головного символу Нового року має пройти шість років. За цей час дерево сягає у висоту більше одного метра. Вибираючи новорічне дерево, фахівці радять звертати увагу на нижні гілки. Якщо вони гнучкі, то ялинка свіжа, якщо ламаються – уже підсохла.

Уважно огляньте зріз стовбура. Його темна поверхня свідчить про те, що ялинку зрізали давно. Варто оцінити і товщину стовбура. Він має бути не менше 6 см в діаметрі біля основи.

На ялинках, які продаються, повинні бути чіпи. Це свідчить про легальність хвойних красунь. У чіпі закодована інформація – де і коли зрубані святкові дерева. Аби унеможливити вирубку ялинок браконьєрами, у лісових масивах області посилено охорону хвойних насаджень. Рейди здійснює кінна поліція.

Після свят гілки та хвою новорічних дерев слід утилізувати правильно. Комунальники мають збирати їх окремо від побутового сміття та вивозити на спеціальні ділянки. Ялинку можна використати для лікувальної косметики: запарити хвою окропом, прокип’ятити на невеликому вогні й додати настій у ванну.

Хвоя – один з найкращих екологічних наповнювачів для інтер’єрних подушок. При застуді вилікує паста з ялинових голок. На присадибних ділянках гілками можна вкривати рослини від морозів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...