App Store Google Play

У Дніпрі досі не функціонують ландшафтні парки, зазначають фахівці

28.12.2016 17:20
У Дніпрі досі не функціонують ландшафтні парки, зазначають фахівці

Сьогодні, 28 грудня, на прес-конференції в медіа-центрі «Дніпро-Мост» обговорювали проблемні питання щодо створення та забезпечення функціонування ландшафтних парків доцент ДНУ ім. Олеся Гончара, кандидат біологічних наук, автор проекту створення ландшафтного парку «Дніпровські Пороги» Вадим Манюк та краєзнавець, член ініціативної групи на підтримку створення ландшафтного парку «Дніпровські Пороги» Юрій Фоменко. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Наразі в області існує лише віртуально чотири комунальні ландшафтні парки, бо жодних ознак їхнього реального функціонування немає. Як мінімум необхідно створити адміністрацію, тобто комунальні установи в рамках яких підібрати достойні кадри, виділити відповідне фінансування і лише після цього можна буде говорити про нормальну роботу парків», - наголосив Вадим Манюк.

За словами фахівців, за допомогою таких парків можна вирішити питання збереження та охорони дикої природи, забезпечити розвиток сучасного екологічного туризму та захист історико-культурної спадщини. Зрештою ландшафтні парки є унікальною можливістю проведення еколого-освітніх та еколого-виховних заходів.

У 2008 році «на папері» було створено перший парк, однак всі наступні роки звернення біологів та екологів не були почутими.

«Створення таких заповідників призведе до переходу регіону на новий культурний рівень. Кожна держава бореться за збереження історичних надбань. За останні роки нанесено надзвичайно багато шкоди навколишньому середовищу. Якщо подивитися на ще незасіяні поля, то на прибережній зоні можна помітити руді плями – це ознака відсутності чорнозему. Саме тому створення парку «Дніпровські пороги» може знаменувати зупинку безгосподарності, збереже ті ділянки, які ще залишилися у первозданному вигляді», - додав Юрій Фоменко.

Тож на Дніпропетровщині існує нагальна потреба застосування заходів щодо збереження природних комплексів та об'єктів на їхній території, проведення наукових досліджень і фізичного створення ландшафтних парків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...