App Store Google Play

Дніпровські представники різних конфесій прокоментували жахливе осоромлення синагоги в Умані

26.12.2016 15:20
Дніпровські представники різних конфесій прокоментували жахливе осоромлення синагоги в Умані

Сьогодні, 26 грудня, на прес-конференції у медіа-центрі «Пост Дніпро» представники різних конфесій прокоментували інцидент в Умані, де невідомі познущалися над єврейським храмом. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Протоієрей УПЦ МП Костянтин Дробітько розповів, що в Умані Черкаської області невідомі осквернили могилу іудейського праведника, рабі Нахмана. 

«21 грудня до храму поховання  увірвалася група людей, яка вигукувала антисемітські образи російською мовою. Також вони кинули в приміщення голову свині із зображенням свастики і залили все навколо червоною фарбою, що нагадує кров. Аби дезорієнтувати віруючих, які знаходилися в храмі, зловмисники бризнули сльозогінний газ», - розповів протоієрей УПЦ МП Костянтин Дробітько.

Протоієрей, голова відділу капеланської опіки Дніпропетровської єпархії Київського патріархату, настоятель Храму Покрова Пресвятої Богородиці, капелан полку «Дніпро-1» та 20 мотопіхотного батальйону Дмитро Поворотний розповів, що колись елліністичні володарі так само опоганили іудейський храм, осоромивши його кров’ю та кинувши туди свинячу голову.

«Ці дії точно сплановані, адже злочинці діяли точно так, як і в далекому минулому, у свято Хануки. Ми не можемо закривати на це очі, і відповідні органи повинні знайти винних. Адже релігія – це особиста справа кожного, і глумитися з вірувань людини, в першу чергу, - нелюдяно», - наголосив Дмитро Поворотний.

Настоятель церкви Покрови, отець Василь Колодій вважає, що такі злочинні дії можуть бути провокацією проти релігії.

«Можливо такими вчинками зловмисники намагалися викликати ворожнечу між різними представниками релігій. Проте справжні духовні люди не руйнують, а будують. І я сподіваюся, що це не викликає  протистояння між віруючими», - розповів Василь Колодій.

Представники різних конфесій засуджують такі дії невідомих та вважають даний вчинок  неприйнятними в країні, де мирно співіснують різні релігійні вірування та національності.

«Важко зрозуміти, що спонукало людей зробити такий жахливий вчинок. В історії багато випадків, коли християни жертвували собою заради мусульман та іудеїв. Наші вчення та ідеології мирно побутують один з одним. Храм – це місце розради і світла», - наголосив імам ІКЦ Дніпра Едгар Девлікамов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...