App Store Google Play

Як Безбах закликає дружити з Росією через кремлівські ЗМІ

25.12.2016 12:00
Як Безбах закликає дружити з Росією через кремлівські ЗМІ

Російські технологи активно впроваджують нові види інформвкидань - тепер їм недостатньо фейковий акаунтів в соцмережах і акторів, що грають на камеру. Нова вигадка пропагандистів - створювати інформприводи в Україні за допомогою інтернет-технологій, щоб потім ця інформація могла бути використана російськими ЗМІ.

Видання detector.media проаналізувало походження деяких матеріалів і виявилося, що в Україні активно працює схема легалізації фейків. Зокрема в такій схемі мусуються питання дружби та економічних зв'язків з Росією. Зокрема, помічені видання: «Таймер», «Коментарі», «112 Україна», «Українські новини», «Подробиці.ua», «Голос.ua», «Корреспондент», «АиФ в Украине», «Вести.ua».

Активним джерелом таких псевдоновин є позафракційний депутат-самовисуваненць від Дніпра Яків Безбах (в минулому - представник Партії регіонів), який представляє інтереси ФПГ "Інтерпайп".

7 вересня на одеському Таймері, який належить колишньому депутату Ігорю Маркову, що втік до Росії, з’являється повідомлення, де Безбах закликає дружити з Росією.

 

Також новину про Безбаха публікували «Українські новини» (входять у медіагрупу Інтер) та «112», хоч згодом ця новина зникла з вищезгаданих видань.

27 вересня на тому ж сайті «Таймер» публікується заява "трудового колективу запорізького ПрАТ "Племзавод Степной" з вимогою до «президента України Порошенка налагодити економічні зв'язки з Росією» і «в підтримку заяв депутата Безбаха».

Після чого на тлі такої петиції та інших подібних 11 жовтня в Раді вирішили створити групу по відновленню економічних зв'язків з Росією. І така «група» дійсно була створена з ініціативи того ж Безбаха.

Зазначимо, що на самому заводі запевнили, що нічого не підписували і навіть давали спростування на місцевих виданнях. Але далі спростування не пішло.

У всіх випадках інформація з'являлася на регіональних сайтах, потім підхоплювалася медіа побільше - найчастіше «Коментарями», але також «Голосом.ua», сайтом Вітренко, «Українськими новинами» - звідти перекочовували на більш впливові ЗМІ - і вже на них посилалися російські пропагандисти.

Варто відзначити, що Безбах, коли ініціював створення групи в Раді, також почав збір петицій під зверненням до Порошенка з проханням «відновити економічні відносини з РФ» - тільки підписи він збирає не у пересічних громадян, а у депутатів.

Вочевидь, комусь конче треба створити враження, ніби пересічні українці, депутати, промисловці і аграрії прямо жити не можуть без економічних зв'язків з Росією. І було б непогано зрозуміти, хто саме стоїть за цим добре сплаченим постачанням фейків в українські ЗМІ - варіантів, по суті, небагато.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...