App Store Google Play

Як Безбах закликає дружити з Росією через кремлівські ЗМІ

25.12.2016 12:00
Як Безбах закликає дружити з Росією через кремлівські ЗМІ

Російські технологи активно впроваджують нові види інформвкидань - тепер їм недостатньо фейковий акаунтів в соцмережах і акторів, що грають на камеру. Нова вигадка пропагандистів - створювати інформприводи в Україні за допомогою інтернет-технологій, щоб потім ця інформація могла бути використана російськими ЗМІ.

Видання detector.media проаналізувало походження деяких матеріалів і виявилося, що в Україні активно працює схема легалізації фейків. Зокрема в такій схемі мусуються питання дружби та економічних зв'язків з Росією. Зокрема, помічені видання: «Таймер», «Коментарі», «112 Україна», «Українські новини», «Подробиці.ua», «Голос.ua», «Корреспондент», «АиФ в Украине», «Вести.ua».

Активним джерелом таких псевдоновин є позафракційний депутат-самовисуваненць від Дніпра Яків Безбах (в минулому - представник Партії регіонів), який представляє інтереси ФПГ "Інтерпайп".

7 вересня на одеському Таймері, який належить колишньому депутату Ігорю Маркову, що втік до Росії, з’являється повідомлення, де Безбах закликає дружити з Росією.

 

Також новину про Безбаха публікували «Українські новини» (входять у медіагрупу Інтер) та «112», хоч згодом ця новина зникла з вищезгаданих видань.

27 вересня на тому ж сайті «Таймер» публікується заява "трудового колективу запорізького ПрАТ "Племзавод Степной" з вимогою до «президента України Порошенка налагодити економічні зв'язки з Росією» і «в підтримку заяв депутата Безбаха».

Після чого на тлі такої петиції та інших подібних 11 жовтня в Раді вирішили створити групу по відновленню економічних зв'язків з Росією. І така «група» дійсно була створена з ініціативи того ж Безбаха.

Зазначимо, що на самому заводі запевнили, що нічого не підписували і навіть давали спростування на місцевих виданнях. Але далі спростування не пішло.

У всіх випадках інформація з'являлася на регіональних сайтах, потім підхоплювалася медіа побільше - найчастіше «Коментарями», але також «Голосом.ua», сайтом Вітренко, «Українськими новинами» - звідти перекочовували на більш впливові ЗМІ - і вже на них посилалися російські пропагандисти.

Варто відзначити, що Безбах, коли ініціював створення групи в Раді, також почав збір петицій під зверненням до Порошенка з проханням «відновити економічні відносини з РФ» - тільки підписи він збирає не у пересічних громадян, а у депутатів.

Вочевидь, комусь конче треба створити враження, ніби пересічні українці, депутати, промисловці і аграрії прямо жити не можуть без економічних зв'язків з Росією. І було б непогано зрозуміти, хто саме стоїть за цим добре сплаченим постачанням фейків в українські ЗМІ - варіантів, по суті, небагато.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...