App Store Google Play

Електронний квиток, бюджет участі тощо: які досягнення Дніпра в ІТ-сфері цього тижня?

18.12.2016 18:00
Електронний квиток, бюджет участі тощо: які досягнення Дніпра в ІТ-сфері цього тижня?

За традицією, наприкінці тижня в. о. заступника міського голови Дніпра Яніка Мерило підбила підсумки роботи у місті. Коротку інформацію про електронний квиток, бюджет і ЦНАПи Яніка висвітлила на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

  1. Електронний квиток

Останні тижні головною темою був електронний квиток. Як в Дніпрі і у Львові, так і на законодавчому рівні. У четвер Яніка Мерило зустрілась з ЄБРР та ЄІБ, де керуючі констатували хороший темп у будівництві метро і повністю підтримали бачення і концепцію е-квитка.

"На першому етапі плануємо починати видавати картки жителям з електронним квитком в метро і в трамваї номер один, а як ми розуміємо, це, по своїй суті, інвестиція підйомна для міського бюджету. На наступному етапі для масштабування на весь електротранспорт і маршрутки, може, і ЄБРР приєднатися", - пише Яніка Мерило.

Зазначимо, що законопроект про е-квиток готовий до комітету і потрапить туди у середу 21.12.

"А після комітету - на друге читання. Четвер останній сесійний день в цьому році, туди навряд чи встигнемо, але, сподіваюся, відразу на першому пленарному тижні у наступному році законопроект буде прийнятий і, нарешті, буде можливість, після підписання Президентом, запустити повноцінний електронний квиток в Україні", - додала Яніка.

  1. Бюджет участі

У Дніпрі проаналізували на сьогодні затверджений міськрадою порядок бюджету участі і зробили багато правок. Однією з них є уможливлення подачі проектів через електронну систему. На допомогу у вирішенні питання прийшли кілька організацій і запропонували свою електронну середу, серед них і фонд "Східна Європа", і 1991, а також Віктор Гурський. Додамо, на ці та інші впровадження у бюджеті наступного року закладено 10 мільйонів гривень.

  1. Електронні послуги та ЦНАП

За допомогою EGAP - фонду Східної Європи та Швейцарського уряду, у Дніпрі почали дуже активно працювати над спрощенням електронних послуг і послуг, які надаються через ЦНАП. Оголосили конкурс для пошуку 3 аналітиків, які протягом 3 місяців переглянуть усі найбільш затребувані послуги і обдумають як їх можна спростити. 

  1. Prozorro

Днями було запущено на платформі і методології Prozorro в Дніпрі додаткову функцію, яка дозволяє передивлятись індикативні ціни на товари.

  1. Електронне здоров'я

Наразі запущено дві системи електронної черги в двох поліклініках і туди введено графіки роботи лікарів. Також тривають обговорення з приводу технічної задачі повноцінної системи для того, щоб в січні оголосити тендер. Нагадаємо, на продвинення електронного здоров'я з бюджету виділено 7,7 млн.

"За реєстром ліків трохи важче, дуже швидко не вийде, - говорить Яніка, - про наявність ліків треба мати повну інформацію, хто отримав, прийняв, видав, а електронних складів або документообігів в лікарнях ж реально немає".

  1. Реєстр мешканців

Триває удосконалення рішення про реєстр мешканців. Творці проекту стикнулись з проблемою: більшість реєстрів наразі на паперовій картотеці, тому данні потрібно оцифрувати і перевірити на достовірність.

"Добре, що з бюджету виділено 10 млн. на створення, оцифровку і стикування різних реєстрів. В січні починаємо закупівлю програмного забезпечення", - додає Яніка Мерило.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...