App Store Google Play

ОПОРА зафіксувала порушення у приміщеннях двох ДВК на Дніпропетровщині

17.12.2016 10:30
ОПОРА зафіксувала порушення у приміщеннях двох ДВК на Дніпропетровщині

Під час перевірки готовності ДВК до проведення голосування 18 грудня 2016 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили у приміщеннях двох ДВК (№120036 та №120037) агітаційні матеріали кандидатів на посаду Васильківського селищного голови та кандидатів в депутати Васильківської селищної ради. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на ГМ ОПОРА.

Друковані агітаційні матеріали, виявлені в приміщенні ДВК, містили інформацію про кандидатів Сергія Павліченка, Анну Васильєву-Сарану та Зінаїду Голик.

У Законі України «Про місцеві вибори» існують чіткі обмеження щодо форм проведення агітації та місць, де не можна розміщувати агітаційні матеріали. Однак в селищі Васильківка  члени ДВК не побачили таких норм у існуючому законодавстві.

Зокрема, члени ДВК №120037, після зробленого спостерігачами зауваження щодо порушення ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», відповіли що у ст. 60 немає таких норм та як доказ показали ст. 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України», посилаючись на те, що вони проводять підготовку до виборів керуючись цим законом, тому що іншого в них немає.

Згідно із пунктом 5 частини 1 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій протягом строку повноважень відповідних виборчих комісій.

Також згідно із пунктом 5 частини 9 цієї ж статті забороняється розміщувати друковані передвиборні агітаційні матеріали, політичну рекламу та повідомлення про перебіг виборчого процесу на пам’ятках архітектури, на об’єктах культурної спадщини, на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.

Крім того, у с. Васильківка, спостерігачами ОПОРИ були виявлені агітаційні матеріали без вихідних даних з символікою «Радикальної партії Олега Ляшка».

У селі Великомихайлівка виявлені агітаційні матеріали кандидата на посаду голови Великомихайлівської ОТГ Надії Якименко, а у с. Маломихайлівка – кандидата на посаду голови Великомихайлівської ОТГ Віталія Кононенка.

Зазначимо, що згідно ч. 2 ст. 56 ЗУ «Про місцеві вибори» «друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».

Спостерігачі склали акти про порушення Закону України «Про місцеві вибори» та звернулися дополіції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...