App Store Google Play

ОПОРА зафіксувала порушення у приміщеннях двох ДВК на Дніпропетровщині

17.12.2016 10:30
ОПОРА зафіксувала порушення у приміщеннях двох ДВК на Дніпропетровщині

Під час перевірки готовності ДВК до проведення голосування 18 грудня 2016 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили у приміщеннях двох ДВК (№120036 та №120037) агітаційні матеріали кандидатів на посаду Васильківського селищного голови та кандидатів в депутати Васильківської селищної ради. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на ГМ ОПОРА.

Друковані агітаційні матеріали, виявлені в приміщенні ДВК, містили інформацію про кандидатів Сергія Павліченка, Анну Васильєву-Сарану та Зінаїду Голик.

У Законі України «Про місцеві вибори» існують чіткі обмеження щодо форм проведення агітації та місць, де не можна розміщувати агітаційні матеріали. Однак в селищі Васильківка  члени ДВК не побачили таких норм у існуючому законодавстві.

Зокрема, члени ДВК №120037, після зробленого спостерігачами зауваження щодо порушення ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», відповіли що у ст. 60 немає таких норм та як доказ показали ст. 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України», посилаючись на те, що вони проводять підготовку до виборів керуючись цим законом, тому що іншого в них немає.

Згідно із пунктом 5 частини 1 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій протягом строку повноважень відповідних виборчих комісій.

Також згідно із пунктом 5 частини 9 цієї ж статті забороняється розміщувати друковані передвиборні агітаційні матеріали, політичну рекламу та повідомлення про перебіг виборчого процесу на пам’ятках архітектури, на об’єктах культурної спадщини, на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.

Крім того, у с. Васильківка, спостерігачами ОПОРИ були виявлені агітаційні матеріали без вихідних даних з символікою «Радикальної партії Олега Ляшка».

У селі Великомихайлівка виявлені агітаційні матеріали кандидата на посаду голови Великомихайлівської ОТГ Надії Якименко, а у с. Маломихайлівка – кандидата на посаду голови Великомихайлівської ОТГ Віталія Кононенка.

Зазначимо, що згідно ч. 2 ст. 56 ЗУ «Про місцеві вибори» «друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».

Спостерігачі склали акти про порушення Закону України «Про місцеві вибори» та звернулися дополіції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...