App Store Google Play

Школяр з Дніпра став переможцем національного проекту «Молодь дебатує»

12.12.2016 14:40
Школяр з Дніпра став переможцем національного проекту «Молодь дебатує»

У Харкові 11 грудня пройшла фінальна гра проекту «Молодь дебатує». Темою вирішальної дебатної гри стало близьке старшокласникам питання «Чи варто ввести 12-річну освіту в Україні з 2018 року?». Першим переможцем в історії дебатів Jugend debattiert українською став Едуард Білоусов з Дніпровського міського юридичного ліцею. Але організатори вважають переможцями всіх учасників проекту, всіх 113 учнів 8 шкіл 4 регіонів країни – Дніпровської, Харківської, Запорізької і Миколаївської областей. У планах організаторів – розширення проекту на інші школи як в уже задіяних, так і в нових регіонах України.

«Ми вдячні творцеві унікальної методики Jugend debattiert пану Кемманну за те, що він погодився – вперше – використовувати його методику за межами німецькомовного середовища. Для молодих українців особливо важливо вміти дискутувати рідною мовою», – сказала, виступаючи перед фіналістами проекту, депутат Бундестагу 17-го скликання, експерт з питань демократизації в Україні, експерт з питань зовнішніх зв'язків ЄС Віола фон Крамон.

Учасникам «Молодь дебатує» Віола фон Крамон розповіла історію Ансгара Кемманна: 15 років тому, сам будучи студентом, він зауважив, що німецьким студентам не вистачає вміння вести дискусію, відстоювати свою думку, поважати чужу. Він створив для своїх товаришів по навчанню власну концепцію дебатів. Згодом мережа груп, що використовують методику Кемманна росла, до неї приєднувалися студенти та університети по всій країні, і через 15 років методика стала повсюдною, на загальнонімецькі фінали приходять вищі особи держави, а їх учасники, як правило, досягають успіху в бізнесі, політиці, суспільній діяльності. Сьогодні проект по використанню методики в Україні українською мовою підтримує МЗС Німеччини.

В Україні офіційною метою організаторів є сприяння розвитку критичного мислення у молодих українців і залучення їх до вирішення соціально важливих питань. Це – необхідна складова для розвитку демократії в країні. Але співорганізатор проекту, радник міністра освіти і науки, натхненник руху EdCamp Ukraine Олександр Елькін вважає, що це лише частина того, що дає проект учасникам.

«Я радий, що переміг у проекті, хоча головною моєю метою була не перемога, а досвід у підготовці аргументів для обох сторін, у телевізійному виступі, – зізнався переможець проекту, учень Дніпровського міського юридичного ліцею Едуард Білоусов. – Напевно, в цьому і є секрет успіху в дебатах, коли ти думаєш не про те, щоб перемогти будь-якою ціною, а про те, як краще розібратися в темі».

Зараз учасники дебатів повертаються в свої міста з твердим наміром продовжити традиції «Молодь дебатує» в школах і університетах. Через кілька років, впевнені організатори, вони стануть людьми, які приймають рішення, та допоможуть змінити країну.

Хронологію проекту, новини та інші подробиці можна дізнатися на сайті «Молодь дебатує» і на офіційній сторінці проекту в Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...