App Store Google Play

Приміщення, в якому знаходиться Художній салон у Дніпрі, відійшло в приватні руки

12.12.2016 17:20
Приміщення, в якому знаходиться Художній салон у Дніпрі, відійшло в приватні руки
6 грудня Вищий господарський суд України не задовольнив касаційну скаргу заступника прокурора Дніпропетровської області, залишивши без змін постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 4 жовтня 2016 року.
Вищий госпсуд встановив, що воля продати приміщення у Дніпропетровської міськради була, а значить, вилучити його у добросовісного покупця не можна. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на "Лица".

Таким чином, суд визнав право власності на приміщення, де розташований Художній салон в Дніпрі, за ТОВ «Сервіс СП».

Нагадаємо, протягом багатьох років Художній салон площею 192,6 м² розташований на просп. Д. Яворницького (Карла Маркса), 46.

У квітні 1997 року виконком Дніпропетровської міськради затвердив перелік об'єктів нерухомості, що підлягає приватизації, в який включили і приміщення, де знаходиться Художній салон. Через три місяці виконком прийняв рішення, за яким приміщення мали продати підприємству «Ренесанс-клуб». 8 серпня 1997 року дніпропетровський Фонд держмайна уклав договір купівлі-продажу приміщення з призначеним в рішенні власником. За приміщення заплатили близько 83 тис. грн.

До кінця серпня «Ренесанс-клуб» отримав акт прийому-передачі будинку і свідоцтво про право власності на нього.

Продаж приміщення, а значить і виселення художників, спровокувало мітинги і протести. У справу втрутився прокурор області і подав позов до суду про визнання рішення виконкому продати приміщення фірмі «Ренесанс-клуб» і договору купівлі-продажу недійсними. 14 листопада 1997 року суд задовольнив позов і визнав недійсними зазначені документи.

Місяцем пізніше Дніпропетровська міська рада ухвалила рішення передати приміщення в оренду Дніпропетровській організації Спілки художників України, а з 1999 року організація стала його балансоутримувачем.

19 жовтня 2011 року Дніпропетровська міська рада прийняла рішення перевести приміщення, де розташований Художній салон, на баланс Комунального підприємства «Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю» Дніпропетровської міськради.

У 2012 році представник Департаменту корпоративних прав Дніпропетровської міськради видав фірмі «Ренесанс-клуб» дублікати акту передачі приміщення Художнього салону і свідоцтва про право власності на нього.

Із тих пір розпочався перепродаж приміщення.

І ось Вищий господарський суд визначив кінцевого власника приміщення ТОВ «Сервіс-СП» сумлінним покупцем, який не міг знати або не знав про те, що майно не мали право продавати.

Колегія суддів зазначила, що вилучати майно у добросовісного набувача можна лише у трьох випадках.

«Наявність у діях власника майна (Дніпропетровської міськради - авт.) волі на передачу цього майна виключає можливість його вилучення у добросовісного набувача», - зазначив суд.

Далі судді встановили, що воля продати приміщення у Дніпропетровської міської ради була (судячи з рішень ще за 1997 рік, незважаючи на те, що Арбітражний суд в тому ж році визнав угоду незаконною), а значить вилучити його від добросовісного покупця неможливо за Законом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...