App Store Google Play

Європейська РН Vega з дніпровським двигуном успішно вивела на орбіту турецький військовий супутник

09.12.2016 11:20
Європейська РН Vega з дніпровським двигуном успішно вивела на орбіту турецький військовий супутник

Успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega з українським двигуном здійснено з космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка), у рамках запуску на орбіту виведено супутник спостереження Міністерства оборони Туреччини Gokturk - 1, повідомила прес-служба Державного космічного агентства України (ГКАУ). Про це передає Дніпроград із посиланням на Interfax-Україна.

Здійснений у понеділок о 15:51 за к.ч. запуск РН став восьмим пуском за програмою Vega і другим у 2016 році, зазначено в повідомленні.

РН Vega розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI) і призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту заввишки 1200 км супутників масою до 1200 кг, або на полярну орбіту заввишки 700 км супутників масою 1500 кг. Маршевий двигун для 4-го ступеня РН RD-868P розроблений ДП "Конструкторське бюро "Південне" (КБП) і виготовлений ДП "ПО Південмаш" (ПМЗ, обоє - Дніпро).

Успішний пробний пуск РН Vega здійснений у лютому 2012 року, з травня 2013 року ЕSА розпочата комерційна експлуатація нової РН.

Уряд України і ЕSA в 2008 році уклали угоду про співпрацю у сфері використання космічного простору з мирною метою. До складу ЕSА входять 17 європейських країн.

Озвучені в 2015 році ГКАУ плани на середньострокову перспективу передбачають поетапний вступ України до ESA та інтеграцію української ракетно-космічної галузі в європейську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...