App Store Google Play

Чому чинна влада досі зволікає із скасуванням закону про референдум?

05.12.2016 20:30
Чому чинна влада досі зволікає із скасуванням закону про референдум?

Сьогодні, 5 грудня, у прес-центрі «Мост-Дніпро» фахівці обговорили Закон України «Про всеукраїнський референдум», який був підписаний Януковичем ще у 2012 році і діє до сих пір. Про це  повідомляє Дніпроград з місця подій.

Старший радник з правових питань, IFES-України Денис Ковриженко зазначив, що цей закон створює можливості для проведення керованих і маніпулятивних референдумів, за результатами яких можна навіть змінити Конституцію України, територію держави і провести те, що вигідно владі.

«Однією з умов приходу нової сили до влади у 2014 стало скасування цього закону. Але досі цей закон діє. У переговорних процесах ми спираємося на нашу Конституцію та інші закони. Під міжнародним тиском нам можуть нав'язати будь-яке питання і формулювання, невигідні Україні як державі. А нам буде дуже складно говорити, що це не відповідає українському законодавству», - зазначив експерт з правових питань Денис Ковриженко.

Також фахівець розповів, що Венеціанська комісія - дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права - підтвердила: за умовами українського закону неможливо провести референдум за всіма демократичними стандартами.

«Закон не забезпечує виконання трьох умов: єдності форми, змісту і ієрархічного рівня. Є три основних концептульние речі. На референдум можна виносити широкий перелік питань. Це нетипово для демократичних країн», - зазначив Ковриженко.

Тож найбільша небезпека полягає в тому, що виконавча влада може вільно формулювати питання в обхід парламенту та  робити це маніпулятивно.

«Чинний закон є досконалим механізмом встановлення диктатури в країні або прийняття інших рішень, які виходять за межі правового поля. Люди будуть голосувати за те, що навіть і не уявляли. У 2012 році команда юристів Януковича озброїла тодішнього президента безвідмовним інструментом впливу. Глава держави міг протягнути будь-яке рішення, апелюючи при цьому до "волі народу". У нинішнього президента є можливість зробити це і зараз, тому що Закон "Про всеукраїнський референдум" залишається чинним», - вважає директор незалежного центру політичних досліджень.

На дуку фахівців більшість чиновників просто не розуміють небезпеки, тому що зараз цей закон не несе ніякої шкоди, але ж в будь-який момент «бомба» може вибухнути.

Зазначимо, у суді вже понад двох років лежать подання більше 50 нардепів, які вимагають визнати цей закон неконституційним.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...
В реальній Україні:> "В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків"> "Ежегодно в стране от туберкулеза умирают 4 тысячи пациентов, т...