App Store Google Play

У Дніпрі двоє обвинувачених у вбивстві і нападах виправдані після 3 років перебування в СІЗО

02.12.2016 16:40
У Дніпрі двоє обвинувачених у вбивстві і нападах виправдані після 3 років перебування в СІЗО

У Дніпрі суд повністю виправдав двох молодих чоловіків, яких за звинуваченням у жорстоких нападах і вбивстві протримали під вартою понад три роки. Відповідне рішення ухвалив Індустріальний суд Дніпра. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "РадіоСвобода".

За рішенням суду, який повторно розглянув справу, жителів Новомосковська Віталія Полуєва і Миколу Кулебу, які були засуджені Новомосковським міськрайонним судом до 11 і 4 років ув’язнення відповідно, відпустили з-під варти.

Таким чином, за словами дніпровського правозахисника Василя Сухова, «справа новомосковських маніяків», порушена правоохоронцями ще за часів президентства Віктора Януковича, «луснула».

Однак, як повідомив Радіо Свобода у п’ятницю Василь Сухов, залишилися питання до правоохоронців і суддів через «незаконне позбавлення волі ні в чому не винних людей і фальсифікацію розкриття тяжкого злочину».

«У цій кримінальній справі, як у дзеркалі, відбилася вся суть сучасної української репресивної машини з каральним ухилом. Два виправдальні рішення за раз – це велика рідкість», – сказав Сухов.

За його даними, перегляд справи в іншому суді став можливим через рішення Апеляційного суду Дніпропетровської області, який визнав, що суд першої інстанції ухвалив вирок «з істотними порушеннями вимог Кримінально-процесуального кодексу». Зокрема, він не взяв до уваги свідчення свідків захисту, які заявляли, що один з обвинувачених Віталій Полуєв на момент скоєння резонансного вбивства був удома, де святкував річницю весілля друзів, а другий, Микола Кулеба – перебував в іншому місті.

Слідчі Новомосковська і судді Новомосковського міськрайонного суду поки що рішення суду в Дніпрі не коментували. Відомо лише, що прокуратура Новомосковського району подала апеляцію на це рішення.

2012 року на Дніпропетровщині сталась низка нападів. Навесні в лісі поблизу Новомосковська на компанію відпочивальників напало троє невідомих, озброєних сокирою, ножем, палицею і пневматичним пістолетом, після чого у шпиталі опинилось троє відпочивальників. Нападники з місця події зникли. Влітку в тому ж районі повторився схожий злочин, одна людина загинула. За скоєння цих злочинів під варту взяли двох приятелів, жителів Новомосковська. Їхні родичі й адвокат заявляли, що з підозрюваних вибивали зізнання, піддаючи їх тортурам. У міліції факти тортур не підтверджували.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...