App Store Google Play

У Дніпрі презентували пам'ятну медаль, присвячу традиціям українських хрестів

30.11.2016 13:40
У Дніпрі презентували пам'ятну медаль, присвячу традиціям українських хрестів

Сьогодні, 30 листопада, на прес-конференції у медіа-центрі «Днепр Пост» відбулася презентація презентація пам'ятної медалі, присвяченої українській традиції в сакральному мистецтві. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Директор Громадського Музею Хреста Віктор Векленко повідомив, що в основу медалі ліг полтавський жіночий хрестик, сама ж медаль виготовлена зі срібла на Монетному дворі Національного банку України.

«Медаль представлена у п’яти різних дизайнерських варіантах. Вона прикрашена золоченням і коштовними камінцями, виготовлена зі срібла 925 проби з використанням технології загальної та локальної позолоти. Вперше в українському медальному мистецтві використано в якості оздоблення онікси та циркони Swarovski», - розповів Векленко.

Фахівець зазначив, що медаль тільки починає свою розповідь про християнські традиції українського народу, які беруть свій початок у візантійській традиції, адже в планах у митців створити цілу колекцію пам’ятних медалей монетного типу.

«Особливо хочеться наголосити, що цією медаллю розпочинається серія творів, покликаних розповісти історію традиційних українських натільних і нагрудних хрестів і підкреслити тяглість ювелірної традиції від давніх часів до сьогодення», - розповів експерт.

Ідея створення належить відомому українському медальєру і меценату Дмитру Пірклу. Оригінали зображень - з експозицій і фондів Музею Хреста та деяких інших зібрань.

Віктор Векленко розповів, що на сьогодні створено усього лише 100 примірників відзнаки, і коштує медаль приблизно 4,5 - 5 тис. грн. Також фахівець зазначив, що деякі впливові люди вже зацікавилися новоспеченими медалями, хто саме – поки не розголошується.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...