App Store Google Play

У Дніпрі презентували пам'ятну медаль, присвячу традиціям українських хрестів

30.11.2016 13:40
У Дніпрі презентували пам'ятну медаль, присвячу традиціям українських хрестів

Сьогодні, 30 листопада, на прес-конференції у медіа-центрі «Днепр Пост» відбулася презентація презентація пам'ятної медалі, присвяченої українській традиції в сакральному мистецтві. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Директор Громадського Музею Хреста Віктор Векленко повідомив, що в основу медалі ліг полтавський жіночий хрестик, сама ж медаль виготовлена зі срібла на Монетному дворі Національного банку України.

«Медаль представлена у п’яти різних дизайнерських варіантах. Вона прикрашена золоченням і коштовними камінцями, виготовлена зі срібла 925 проби з використанням технології загальної та локальної позолоти. Вперше в українському медальному мистецтві використано в якості оздоблення онікси та циркони Swarovski», - розповів Векленко.

Фахівець зазначив, що медаль тільки починає свою розповідь про християнські традиції українського народу, які беруть свій початок у візантійській традиції, адже в планах у митців створити цілу колекцію пам’ятних медалей монетного типу.

«Особливо хочеться наголосити, що цією медаллю розпочинається серія творів, покликаних розповісти історію традиційних українських натільних і нагрудних хрестів і підкреслити тяглість ювелірної традиції від давніх часів до сьогодення», - розповів експерт.

Ідея створення належить відомому українському медальєру і меценату Дмитру Пірклу. Оригінали зображень - з експозицій і фондів Музею Хреста та деяких інших зібрань.

Віктор Векленко розповів, що на сьогодні створено усього лише 100 примірників відзнаки, і коштує медаль приблизно 4,5 - 5 тис. грн. Також фахівець зазначив, що деякі впливові люди вже зацікавилися новоспеченими медалями, хто саме – поки не розголошується.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...