App Store Google Play

У Дніпрі створять "Парк тоталітарного періоду"

29.11.2016 19:00
У Дніпрі створять "Парк тоталітарного періоду"

Сьогодні, 29 листопада, у Дніпровській міській раді відбувся круглий стіл щодо створення «Парку тоталітарного періоду». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Для того, щоб зберегти плюралізм думок та побачити усі грані проблеми, аби з кількох суджень викласти спільну позицію, участь у заході взяли фахівці, історики, депутати та краєзнавці: зав. відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства Павло Гай-Нижник,  професор кафедри історії України ДНУ ім. О. Гончара Олександр Нікілєв, доценти кафедри історії України ДНУ ім. О. Гончара Ігор Шахрайчук, та Олег Репан, директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради Володимир Панченко, директор КП «Етнографічні парки Дніпропетровська» Дмитро Каюк, головний архітектор м. Дніпра Дмитро Волик, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики  Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

Під час круглого столу фахівці розглянули створення першого в Україні парку, де мають зайняти місце демонтовані в рамках «декомунізації» пам’ятники та пам’ятні знаки міста Дніпра.

«Загалом під знесення підпало близько півсотні таких об’єктів. І це не рахуючи меморіальних табличок діячам радянської доби щодо подальшої долі яких влада ще не визначилась», - зазначив експерт Дмитро Каюк.

Тож історики виступили за зважений підхід до декомунізації, адже, на думку багатьох учасників круглого столу, через неорганізовані демонтажі Дніпро вже втратило низку важливих для історії та культури прикладів мистецтва.

«В будь-якому випадку, період УРСР є періодом і українського народу, де українці тим чи іншим чином жили та творили, тому деякі монументи можуть нести мистецьке значення, вже за експертними оцінками через неорганізовану декомунізацію ми втратили низку  цінних зразків монументальної пластики», - зазначив Павло Гай-Нижник.

Фахівці також наголошують, що майбутній парк не має бути ностальгією за минулим, його метою стане зображення тих жахливих подій тоталітарного режиму.

«В цьому плані важливо знайти правильну тональність. Адже в ті часи звичайна людина не була людиною для влади, вона була малою піщинкою, життя якої не варте уваги. Тому ми маємо показати те жахливе ставлення велетенської бездушної машини до звичайної нормальної людини», - розповів історик Олег Репан.

Під час круглого столу експерти вирішили, що майбутній парк має бути цілим комплексом різноманітних експозицій.

«Розглядається проект, який надалі запропонується міській владі щодо заснування історико-музейного комплексу «Парк тоталітарного періоду», де будуть виставлені демонтовані пам’ятки радянської епохи, відтворено побут і стиль життя в період радянського союзу, а також період нациського режиму під час окупації міста у Другу світову війну»", - зазначив Павло Гай-Нижник.

Для пошуку експонатів планується створити загальний реєстр монументів, символів, які пройдуть наукову експертизу, тоді документально підтверджені ознаки радянського періоду потраплять у музей тоталітарного періоду.

«Необхідна площа має містити більше 50 гектарів, аби вмістити усі передбачені речі, мова йде й про новітні арт проекти, які б зображували, викривляли та відтворювали той страшний період», - розповів Павло Гай-Нижник.

Як висновок науково-експертного роботи круглого столу  фахівці склали резолюцію звернення до органів міської влади та самоврядування щодо створення майбутнього проекту.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...