App Store Google Play

Як танцювальні заняття допомагають справитися з травмою ветеранам АТО?

28.11.2016 15:20
Як танцювальні заняття допомагають справитися з травмою ветеранам АТО?
Танцювальна терапія для захисників країни: як репетиції віденського вальсу, польського полонезу та аргентинського танго впливають на психологічний стан бійців та волонтерів. Про пише Громадське Радіо, про що передає Дніпроград.

Щосуботи Володимир приходить на репетиції. Чоловік пішов на війну добровольцем у квітні 2014. Після звільнення Мар’янки отримав поранення, тому повернувся на мирну землю.  Коли дізнався про безкоштовні танцювальні заняття для ветеранів АТО у Дніпрі, то разом з дружиною приєднався до групи.

«Танці багато значать не тільки для мене, а й для моєї сім’ї, тому що це відволікання від буднів, передчуття майбутнього балу. Танці відволікають від роботи, ну і, звичайно, я отримую задоволення від спільних танців з дружиною», — каже Володимир.

Інший учасник, ветеран АТО Сергій, завдяки заняттям здійснив давню мрію — навчитися вальсувати:

«Подобаються танці, тому що з дитинства завжди хотілося навчитися танцювати, раніше не доводилося, не було можливості, часу. Хотілося навчитися вальсувати. Дуже красива постановка, коли дивишся виступи по телевізору. Зараз випала можливість займатися танцями», — ділиться Сергій.

 Ідея різдвяного балу за участі бійців АТО та волонтерів виникла після фестивалю «Пісні, народжені в АТО», розповідає координаторка Центру допомоги учасникам АТО Наталія Шуліка. Довго шукати охочих взяти участь не довелося – вже за кілька днів після початку занять сформувалося 25 пар. На думку Наталії Шуліки, танці допомагають ветеранам війни та волонтерам забути про свої проблеми та відволікають від трагічних спогадів.

«Танцювальні практики використовувалися як арт-терапія. Вперше танцювальна терапія була використана після В’єтнамської війни для психологічної реабілітації хлопців, тому що танцювальні рухи усувають м’язові затиски і тут не тільки фізіотерапія, але і робота з подоланням травми», — розповідає Наталія.

Військовий психолог Андрій Козінчук каже, що більшість бійців справляються з психологічними травмами без допомоги спеціалістів. Танцювальні заняття можуть бути додатком до самостійної реабілітації, пояснює Андрій Козінчук.

«У ветерана є проблеми із комунікаціями, зі світом. Саме такий варіант (танці) являється прекрасним прийомом для підвищення власної комунікації. Але він не може бути основним. Це неефективно. Це комунікація, але це не може бути реабілітацією чи адаптацією», — додає психолог.

Продемонструвати танцювальні здібності ветерани АТО та волонтери зможуть вже 24 грудня на різдвяному балі у Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...