App Store Google Play

У Бабушкінському суді на один день судді стали неправомочними

28.11.2016 09:40
У Бабушкінському суді на один день судді стали неправомочними

Голова Бабушкінського районного суду м. Дніпра (Шевченківський район) Ігор Литвиненко причетний до втручання в автоматизовану систему документообігу суду. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на "Лица".

Фальсифікація відбулася при визначенні судді, який має розглянути заяву підсудного Сергія Булькача.

Нагадаємо, підполковник міліції С. Булькач обіймав посаду начальника відділу Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю ГУ МВС України в Дніпропетровській області. Судове провадження № 1-кп/200/452/16 (кримінальне провадження №42014040000000376) щодо Сергія Булькача здійснюється відповідно до ч. 2 ст. 364, ч. З ст. 368, ч. З ст. 28, ч. 1 ст. 203-2, ч. З ст. 27, ч. 2 ст. 372 Кримінального кодексу України.

«Діючи в складі організованої групи (Булькач та його товариші – ред.), організували на території міста Дніпра діяльність мережі гральних закладів «Карнавал» і забезпечували їх незаконну діяльність», – сказано в обвинувальному висновку.

«У жовтні 2016 року в судовому засіданні в Бабушкінському районному суді р. Дніпропетровська прокурором було подано клопотання про обрання запобіжного заходу стосовно обвинувачених. У відношенні деяких з обвинувачених – у вигляді застави, щодо одного – у вигляді утримання під вартою. Після цього клопотання прокурора, 11.10.2016 року обвинувачений Булькач С. П. заявив про відвід судді, який мав розглядати цю справу і вирішувати питання про обрання запобіжного заходу», – повідомляє один із суддів Бабушкінського райсуду.

Відповідно до частини 1 статті 81 Кримінального процесуального Кодексу України, «у разі заявлення відводу слідчому судді або судді, який здійснює судове провадження одноосібно, його розглядає інший суддя цього ж суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 35 Кодексу (через жеребкування в автоматизованій системі документообігу суду – ред.)».

В той же день, 11 жовтня, в результаті жеребкування була обрана суддя – Тамара Шевцова.

Однак лише вона була єдиним суддею, хто мав право і можливість розглядати дану заяву. В результаті, до автоматичної системи документообігу суду були внесені дані.

«Відповідно до спеціалізації суддів Бабушкінського районного суду р. Дніпропетровська, заяви про відвід судді відносяться до спеціалізації суддів Бабушкінського районного суду р. Дніпропетровська Кудрявцевої Т. А., Марія Т. Ю., Женеску Е. В., Шевцової Т. В.

Станом на 11.10.2016 року всі ці судді (крім судді Марія Т. Ю.) були присутні на робочому місці.

Разом з тим, судді Кудрявцева Т. А., Женеску Е. В. участі в розподілі заяви про відвід судді не брали, оскільки, згідно зі звітом про автоматичний розподіл цієї заяви, станом на 11.10.2016 року у них відсутня відповідна спеціалізація.

Тобто, станом на 10.10.2016 року у суддів Кудрявцевої Т. А. і Женеску Е. В. така спеціалізація була. Наступного дня у зазначених суддів такої спеціалізації вже не було. А ще через день року у них така спеціалізація знову з'явилася дивним чином», – розповіли представники Бабушкінського райсуду.

У відповідності до законодавства України, за внесення даних для роботи автоматизованої системи документообігу суду відповідає голова суду та керівник апарату суду. У Бабушкінському райсуді апаратом керує Віта Юнаш.

Голова Бабушкінського райсуду м. Дніпра Ігор Литвиненко в той день був відсутній.

«У Бабушкінському районному суді м Дніпра відбувається щось незаконне, голова суду Литвиненко В. Ю. не знаходиться на робочому місці», – пояснює один із суддів. Також він навів приклад часів Євромайдану, коли видали наказ суду і зобов'язавли суддів виходити на роботу в неробочий час, у т. ч. вночі, щоб розглядати справи проти євромайданівців. Тоді ж Ігор Литвиненко «сховався на лікарняному».

Зазначимо, стаття 376-1 Кримінального кодексу України передбачає покарання за незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду: від штрафу у 850 грн – до позбавлення волі строком на 6 років.

Копія звіту про автоматичний розподіл судових справ між суддями Бабушкінського районного суду м Дніпропетровська від 11.10.2016 року в судовій справі № 200/13434/14-к

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...