App Store Google Play

Угода з диЯнуком або стратегія повернення колишніх регіоналів у владу

26.11.2016 10:30
Угода з диЯнуком або стратегія повернення колишніх регіоналів у владу

Ні для кого не секрет, що колишнє оточення Януковича мріє про повернення у владу і їхні шефи з Москви не жалкують коштів на втілення стратегії «руського миру» в Україні. Без влади цього не зробиш. Першосортні колишні ховаються в Росії, другосортні – створили опоблоки, відродження і т.д. А третьосортні (найменш засвічені, але вірні) розпихуються в політичні партії, не пов’язані з партією регіонів. Безпрограшним варіантом є політична сила, яка здобула Незалежність України – Народний Рух України. Якби на чолі Руху був В’ячеслав Чорновіл, то колишні і близько б не підійшли до НРУ. Але вбивство Чорновола, розкол НРУ і витіснення його з великої політики створили умови для приходу на посаду голови НРУ більш зговірливого Куйбіди.

Після Революції Гідності, коли вся верхівка Януковича повтікала, або була позбавлена влади почався пошук стратегії повернення. Опоблоки, відродження і т.д. не дають можливості переломити ситуацію. Треба шукати (купувати) партнерів серед майданівських партій і бажано з незаплямованою репутацією. Вибір був очевидним.

Формально виглядає все красиво. Куйбіда голова легендарного Народного Руху України. Народний Рух України був активним учасником Революції Гідності. Все нібито добре. Але якщо трошки заглибитись в кадрову політику Куйбіди 2015-2016 рр., то на ділі Василь Степанович здав Рух, людям, які ніколи не мали жодного відношення до національної демократії. Так, 26 грудня 2015 Куйбіда пропонує до складу Політичної Ради Руху такого собі вгодованого «борця зі злочинним режимом» Косарчука Віктора Петровича, відрекомендувавши його головою ГО «Всеукраїнська Координаційна Рада Майдану». Забувши при цьому згадати про те, що Косарчук офіційно люстрований генерал податківець, котрий досягнув піку своєї кар’єри в міністерствах втікачів-корупціонерів Олександра Клименка і Юрія Колобова - спільників Януковича.

Так, того самого Януковича, що призвів до окупації Криму і війни в Україні. Далі більше – Куйбіда пропонує призначити Косарчука керівником центральної виконавчої структури партії - Апарату ЦП НРУ. Не знаючи всіх підводних каменів і незважаючи на кількаденне членство в партії Косарчука, лояльні до Куйбіди члени Політради НРУ, підтримують кандидатуру люстрованого посіпаки режиму Януковича. А той, прикриваючись міфічною своєю участю в подіях на Майдані, хоче відбілитися за рахунок нескомпрометованого Руху (Насправді вся його діяльність на Майдані була спрямована на створення з маргінальних групок гіршої частини Координаційної Ради Майдану, що мала на меті очолити революцію, власне дістатися до участі в переділі влади після її перемоги – не більше й не менше!) Не буду здивований, якщо незабаром цей представник колишніх регіоналів знову посяде крісло, де зможе «заробляти» собі на нові мерси і телефон Vertu, який полюбляє демонстративно крутити в руках. Василь же, Куйбіда, Голова НРУ за це призначення отримав собі омріяну зарплату з рук того ж таки ілюстрованого генерала-податківця.

Далі Косарчук, відчувши владу в Русі, починає підтягувати своїх. Ще в березні цього року, руками Куйбіди і підконтрольних членів Політради, намагався віддати керівництво Житомирського Руху Олегу Лагнюку, котрий 3 листопада 2004 року, в якості заступника керівника обласного штабу Віктора Януковича з питань пропаганди та ідеології на прес-конференції заявив про підтримку у другому турі президентських виборів провладного кандидата В. Януковича Житомирською обласною організацією НРУ. Житомирський Рух ще довго відхрещувався від дій свого екс-керівника – перебіжчика до табору Януковича – Лагнюка. На виборах 2006 року Лагнюк балотувався до Житомирської обласної і Богунської районної рад депутатів від Блоку Наталії Вітренко. Це саме та Наталія Вітренко, котра відкрито виступала в підтримку «русскава міра», і це саме той Янукович, котрий ховається в Путінській імперії. Тоді, в березні 2016, завдяки супротиву справжніх рухівців, вдалося уникнути призначення Лагнюка. Про всі політичні уподобання й політичну проституцію Лагнюка Куйбіді у вічі говорили члени Житомирської ОО НРУ. Але, зрадивши цінності Руху раз, мусиш, мабуть, відпрацьовувати свої срібняки довіку. Отож, плюндруючи традиційно демократичні засади Народного Руху України, Куйбіда, на угоду команди колишніх регіоналів, запровадив системне особисте призначення голів крайових організацій Руху. Так в березні, Політрада Косарчука-Куйбіди, за надуманими причинами звільняє призначену Куйбідою ж в.о. голови Житомирської обласної організації НРУ Тетяну Свірідову і через два дні проводить фіктивну Конференцію, без висування делегатів районних організацій, де «обирають» головою довірену людину Лагнюка. І ось, коли все затихло, коли Віктор Косарчук позбавився тих, хто підіймав питання неможливості перебування екс-регіоналів і екс-вітренківців в лавах НРУ, у вересні одіозний Олег Лагнюк стає головою Житомирської обласної організації Руху. І благословляв його люстрований генерал Косарчук.

Подиву гідна сатанинська затятість Косарчука-Куйбіди у нищенні найпотужнішої Крайової організації НРУ – Львівської обласної, єдиної організації, яка зуміла у 2015 році на виборах місцевих рад провести депутатів до обласної ради й створити в ній фракцію, та ще 526 депутатів різних рівнів у Львівській області. Спочатку вони з абсолютним порушенням Статуту й моральних норм виключили з партії голову фракції в обласній раді Богдана Гагалюка, який роками забезпечував діяльність обласної організації і Центральних органів партії, але відмовився фінансувати особисто Куйбіду. Потім шантажуючи виключенням з партії (тицяючи підготовленим рішенням на той час уже кишенькової політради), змусили скласти повноваження справжнього лідера Львівських рухівців Андрія Корната! Чи не тому, що побачили у ньому альтернативу своєму невдалому керівництву? І вже не дивує одне з останніх призначень цих «наполеончиків». Це звільнення відомого лідера Закарпатських патріотів голови обласного НРУ Габора Івана Івановича і призначення в.о. голови Ладислава (Владислава) Бобича. За часів злочинного режиму Януковича, Бобич займав керівні посади в структурі МВС, зокрема був начальником Берегівського райвідділу, а ми добре пам’ятаємо, хто був по ту сторону Майдану і на шевронах в них було написано МВС України. А на останніх місцевих виборах цей висуванець команди колишніх, що поступово перебирають керівництво в НРУ, засвітився кандидатом в депутати від партії «Відродження» – однієї з правонаступниць Партії Регіонів. І це саме та Партія Регіонів, що нищила українську армію, мову, державу і грабувала український народ. Це призначення викликало обурення у Закарпатських рухівців, вони навіть висловили недовіру Куйбіді і заявили про невизнання рішення Політичної Ради НРУ від 8 вересня 2016 року, але чи зупинить це Косарчука і його ляльку Куйбіду? Думаю, це риторичне питання. І засліплений власними амбіціями та самолюбуванням Голова НРУ продовжить робити те, за що йому щедро платять косарчуки – нищити Рух. І вже 27 жовтня 2016 року «колишні» ляльководи, руками підконтрольних членів Політради, виключать Габора з НРУ.

А також 27 жовтня 2016 року Косарчук приводить ще одного свого – Верлатого Андрія для підписання меморандуму про співпрацю з НРУ і одразу ж приймає його в партію. Андрій Верлатий любить представлятися радником міністра оборони, незважаючи на те, що Міністерство оборони офіційно відхрещується від нього. Також він себе позиціонує, як командир добровольчого батальйону «Південь». Тільки до АТО цей самопроголошений батальйон не має жодного стосунку. Місця “бойової слави” цього так званого підрозділу — Фастів, Гостомель, Ірпінь, Буча. Там вони займаються рейдерством, рекетом і кришуванням. А ще цей херой сам зізнався журналістам ZIK, що фінансується екс-регіоналами, зокрема Юрієм Прилипко.

Все це є лише видимою верхівкою айсбергу і схоже, що Косарчук готує цілу армію «колишніх» в лавах НРУ до наступних виборів. Адже подібним чином впродовж 2015-2016 рр. були зміщенні, за надуманими причинами, керівники 14 обласних організацій і більшість з них шляхом призначення оргкомітетів і в.о. Таким чином із керівництва партії, а то і її членства були вичавлені ідейні й знакові рухівці – Володимир Шовкошитний (співавтор Декларації про Державну Незалежність і Конституції України, учасник установчих Зборів НРУ), Валерій Асадчев (головний натхненник возз’єднання Руху, багаторазовий рухівський депутат різних рівнів), Вячеслав Коваль (учасник установчих Зборів НРУ, заступник Вячеслава Чорновола), Лідія Бойчишин (донька і послідовниця правої руки Вячеслава Чорновола загиблого Михайла Бойчишина), Сергій Дзядик (відомий волонтер Львівського Центру забезпечення військових, котрий здійснив зі своїми побратимами вже 24 волонтерських місії на передову), Володимир Ступак (визнаний лідер демократичних сил Чернігівщини), Сергій Вутке (координатор Рухівських організацій на Майдані під час Революції Гідності, комендант Рухівського наметового містечка) та інші, котрі не побоялись висловити протест до ганебних дій Куйбіди, в зв’язку з чим і були замінені людьми люстрованого генерала-податківця Косарчука.

Це була б ідеальна «багатоходівка» по поверненню колишніх на різні щаблі влади через незаплямований ще донедавна Рух, який може пройти на виборах до місцевих рад, а можливо, й до Верховної. Але це Рух, а Рухівці виховувались на засадах боротьби і саможертовності. Сьогодні в партії, вже понад рік, відбувається боротьба між Косарчуком, Куйбідою і «колишніми» регіоналам з одного боку та знаковими і адекватними Рухівцями з іншого. Чистки керівних і контролюючих органів НРУ, безпідставні виключення з партії, кишенькова ЦКРК і Політрада не в змозі стримати конфлікт, що дає великі шанси Руху пережити і цю спецоперацію по знищенню легендарної української політичної сили і повернутися у велику політику без «колишніх». І без «Біди».

За матеріалами ЗМІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...