App Store Google Play

На Дніпропетровщині 26 тисяч осіб хворіють на ВІЛ

26.11.2016 09:00
На Дніпропетровщині 26 тисяч осіб хворіють на ВІЛ

На Дніпропетровщині спостерігається зменшення кількості захворювань на ВІЛ-інфекцію. Наразі 88 осіб із 100 тисяч є переносниками такої хвороби, а минулого року хворих було 104 людини із 100 тисяч. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на прес-службу Головного управління статистики Дніпропетровської області.

Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого. 

Незважаючи на втішну тенденцію, за показниками захворюваності на ВІЛ / СНІД Дніпропетровщина продовжує займати одне з лідируючих місць серед регіонів України. Адже протягом січня-вересня 2016 року в області взято під спостереження близько 2 тис. ВІЛ-інфікованих осіб з вперше встановленим діагнозом.

Наразі на обліку в закладах охорони здоров'я нашого регіону знаходиться 26 тис. інфікованих, серед яких кожен третій хворий на СНІД. Загальна кількість таких осіб складає 8 тисяч.

Традиційно основними способами передачі інфекції залишаються - нерозбірливі статеві стосунки, передача ВІЛ-інфекції через вживання наркотичних речовин ін'єкційним шляхом. Цього року 16% причин передачі ВІЛ є випадки зараження від хворої матері.

В області за 9 місяців 2016 року в Дніпропетровській області померло 844 людини віком від 16 до 59 років.

Головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції в країні є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів  індивідуального захисту. Свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...