App Store Google Play

Дніпропетровщина вшанувала пам'ять жертв Голодомору

26.11.2016 21:00
Дніпропетровщина вшанувала пам'ять жертв Голодомору

Дніпропетровщина вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Він стер з карти України десятки сіл і хуторів, забрав життя понад 65 тисяч мешканців області. Пригадати страшні події та схилити голови у жалобі за загиблими зібралися понад сотню людей. Про це повідомляє Дніпроград і з посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

Вшанувати пам'ять загиблих у 1932-1933 роках зібралися керівництво області, духовенство, громадські організації та небайдужі люди.

«Під час Голодомору помер мій дідусь та дядько. Я цих подій не застав, але рідні розказували, як додому вривалися озброєні люди, забирали все. А одного разу вони знайшли зварений буряк і навмисно його розтоптали. Селян просто знищували, – поділився Олег Назаренко. – До Меморіалу я приходжу щороку. Вклоняюся пам’яті загиблих».

«Я народився на Тернопільщині у важкі часи – у 1933-му. Було скрутно, але на Сході країни було ще важче. До нас зверталися люди звідти. Вони просили хоч картоплину, – поділився Василь Цапік. – Сьогодні я тут, бо цього прагне моя душа. Це мій обов’язок».

«Від штучного голоду постраждали мої близькі. Тато розказував, як у їх село вривались бійці, нишпорили крізь, забирали усе, що було – до останнього зернятка. Родині доводилось їсти хробаків, лободу. Виживали, як могли. Сьогодні я розділяю біль усіх, кого торкнулись ці події», – зазначив Володимир Лендич.

«Із дитинства бачила, як мої прадіди та прабабусі берегли кожну крихту хліба, як шанобливо до нього ставились. Вони знали його ціну, адже пережили страшний голод. Сьогодні я прийшла сюди, щоб вшанувати пам'ять всіх, хто не вижив під час Голодомору», – розповіла Олена Соколова.

Серед присутніх і пані Віта з Новоолександрівки. Жінка працює вчителем. Ділиться, що багато розповідає учням про Голодомор, а сьогодні прийшла сюди сама – вклонитися та покласти квіти.

«Я прийшла, щоб вшанувати пам'ять людей, які загинули під час Голодомору. Цим хочу сказати іншим, що той, хто не шанує своє минуле, не пам’ятає історію, у того немає майбутнього», – зауважила вона.

Жертв Голодомору сьогодні вшановують у всій країні. Долучіться і ви. Запаліть свічу пам’яті та поставте її на підвіконні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...