App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася ювілейна виставка клубу екслібрису та графіки «Кобзар»

25.11.2016 11:20
У Дніпрі відкрилася ювілейна виставка клубу екслібрису та графіки «Кобзар»

У Будинку мистецтв відкрилася ювілейна виставка Дніпропетровського клубу екслібрису та графіки «Кобзар», який цього року відзначає 40 років від дня заснування. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Наше Місто.

Клуб «Кобзар» виник у 70-ті роки ХХ сторіччя. Тоді його очолив заслужений художник України Микола Родзін. У 1976 році до 200-річчя від дня заснування Дніпропетровська, була підготовлена та влаштована перша виставка малої графіки. За її результатами видали перший каталог виставки клубу. З 1978 до 2014 року «Кобзарем» керував заслужений працівник культури України Василь Хворост.

Діяльність клубу – розмаїта. Його члени представляють свої роботи на різних виставках, діляться творчими здобутками з художниками з інших міст, популяризують малу графіку, готують ілюстрації до книг.

У Будинку мистецтв щорічно проводяться виставки «Шевченкіана в екслібрисі», де експонуються твори малої графіки членів клубу та їх колег із інших міст України. Завдяки зусиллям Василя Хвороста у 2008 році був виданий альбом «Шевченкіана в екслібрисі» чотирма мовами світу.

Екслібрис (у перекладі з латинської – «з книги») – це символічний графічний знак, що розміщується на її форзаці та вказує, кому належить книжка. Зазвичай він адресований особистості чи закладу громадського користування (бібліотека, клуб, школа тощо), допомагає визначити склад колекції та отримати уяву про особистість. Екслібрис давно став цікавим явищем національної культури з давньою традицією.

Всього на ювілейній виставці представлено 477 робіт 28 авторів із Дніпра та інших міст України. Це твори як професіоналів, так і аматорів. Особливе місце в експозиції присвячене творчості старшого покоління – тих, кого сьогодні, на жаль, вже немає: Миколи Родзіна, Василя Хвороста, Марії Котляревської, Бориса Куновського та Анатолія Худякова (91 робота).

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...